Svarstoma po Vėlinių pailginti mokinių rudens atostogas: sprendimas bus trečiadienį

Svarstoma po Vėlinių pailginti mokinių rudens atostogas: sprendimas bus trečiadienį
Vilnius
Kauno miesto savivaldybės nuotr.
Reporteris Austėja Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Svarstoma po Vėlinių pailginti mokinių rudens atostogas, sprendimas bus paskelbtas trečiadienį, patvirtino švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Dėl atostogų pagrindinis momentas yra, kad artėja Vėlinės, ir mes visi žinome, kas vyksta Vėlinių metu, kiek turime judėjimo. Svarstome prailginimą, sprendimas bus priimtas šiandien“, – per Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdį trečiadienį informavo ministrė.

„Galvojame, kad vienas iš galimų variantų – prailginti, kad po švenčių galėtume atsipūsti ir neatsinešti į mokyklą pandemijos. Matome, kas Latvijoje atsitiko, norime išvengti nuotolio visais galimais būdais, todėl tam tikras atokvėpis galimai būtų naudingas“, – pažymėjo J. Šiugždinienė.

Pasak jos, jei lapkričio 3 dieną prasidedančios mokinių atostogos būtų pratęsiamos, svarstoma, kaip padėti tėvams užtikrinti pradinukų priežiūrą.

„Sukame galvą, ką daryti, nes pradinukai yra pradinukai, bandome spręsti šį klausimą“, – sakė ministrė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Julius Lukošius teigė, jog šiuo metu 99 proc. mokinių mokosi kontaktiniu būdu, vienas procentas yra izoliacijoje.

„99 proc. mokinių mokosi kontaktiniu būdu, vienas procentas nesimoko, nes papuolė į protrūkius, kurių šiuo metu yra 590, ir dėl to jiems tenka izoliuotis namuose, į mokyklą eiti negali“, – per posėdį sakė J. Lukošius.

Jis taip pat teigė, kad didelis mokyklose nustatomų COVID-19 atvejų skaičius yra susijęs su didele testavimo apimtimi – reguliariai patikrinama beveik pusė visų moksleivių.

„Mes dažnai girdime viešoje erdvėje, kad labai daug nustatoma atvejų mokyklose, bet nereikia tuo stebėtis, mes atliekame beveik pusės Lietuvos mokinių testavimą. Net ir neturint simptomų, vidutiniškai testuojama beveik 48 proc. mokinių, tai natūralu, kad pagauname ir daug sergančių, iš čia ir daug protrūkių“, – pažymėjo kancleris.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija anksčiau patvirtino, kad dėl epidemiologinės situacijos mokyklose svarstoma pratęsti mokinių atostogas.

Moksleivių rudens atostogos turėtų prasidėti lapkričio 3-iąją ir trukti iki lapkričio 8-osios.

Statistikos departamento duomenimis, ugdymo įstaigose yra beveik 600 aktyvių koronaviruso protrūkių, tai daugiau nei pusė visų protrūkių šalyje.

Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą nustatytas 3331 naujas COVID-19 atvejis. Tai didžiausias naujų atvejų skaičius šiais metais – daugiau fiksuota tik pernai gruodį.

 

BNS