Svarstoma, ar dėl R. Žemaitaičio neliečiamybės naikinimo surengti neeilinę sesiją

645c9c721f34c20230511zged029
Lietuva
R. Žemaitaitis. Žygimanto Gedvilo, fotobanko nuotr.
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad valdančioji koalicija dar spręs, ar dėl parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio neliečiamybės naikinimo kviesti neeilinę sesiją.

„Neliečiamybei panaikinti reikia 71 balso. Koalicija dar svarstys, ar vertinant patvirtintas komandiruotes prasminga kviesti neeilinę sesiją vien dėl šio klausimo“, – Eltai teigė V. Čmilytė-Nielsen.
 
ELTA primena, kad antradienį generalinė prokurorė kreipėsi į Seimą prašydama panaikinti parlamentaro R. Žemaitaičio neliečiamybę.
 
Generalinės prokurorės prašymas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį pateiktas įvertinus 2023 m. gegužės 8 d. pradėtame ikiteisminiame tyrime surinktų duomenų visumą dėl įtariamo viešo tyčiojimosi, žmonių grupės niekinimo ir neapykantos skatinimo prieš žydų tautybės žmones.
 
R. Žemaitaitis savo antisemitiniais pareiškimais ne kartą papiktino tarptautinę bendruomenę. Politikas apkaltino žydus esą vykdžius „lietuvių holokaustą“, viešai dalinosi antisemitiniais pareiškimais. Generalinė prokuratūra dėl parlamentaro antisemitinių pareiškimų yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą.
 
Dar praėjusių metų lapkritį parlamentarams nutarus, kad yra pagrindas politiko apkaltai, Seimas kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT), kad šis įvertintų, ar buvo pažeista Konstitucija bei sulaužyta duota priesaika. Jei KT konstatuotų, kad priesaika buvo sulaužyta, Seimo nario mandatas gali būti panaikintas 85 Seimo nariams balsavus už.