PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 28 d. 08:26

Svarbiausi dalykai, kuriuos reikia žinoti prieš perkant automobilį lizingu

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


284728

Naujo automobilio pirkimas yra svarbus, kasdienybę, o kartais net ir gyvenimą galintis pakeisti žingsnis, ypač, jeigu automobilis – labai geras ar visiškai naujas.

Vis daugiau žmonių renkasi lankstų būdą įsigyti transporto priemonę – finansuoti pirkimą lizingu. Tačiau toks sprendimas bus jums naudingas tik tuo atveju, jeigu gerai pasversite savo galimybes ir žinosite, ko tikėtis bei ką galite sau leisti. Tad, jei domina nauji BMW ar kito gamintojo automobiliai lizingu, neskubėkite ir sužinokite kuo daugiau informacijos.

Svarbiausia – suprasti lizingo esmę

Lizingas tai finansinė paslauga. Jos esmė – žmogus gali gauti automobilio valdytojo teises mainais už įsipareigojimą pilną automobilio kainą su palūkanomis sumokėti per tam tikrą laikotarpį.

Lizingo vartotojui nauda yra ta, kad gerą automobilį galima turėti įnešant 10-15 % jo vertės kaip pradinį įnašą ir mokant fiksuoto dydžio mėnesio įmokas užuot skiriant didelę sumą iš karto. Lizingo bendrovė tokią paslaugą suteikia už palūkanas bei atsiskaito su pardavėju. Tada automobilis tampa bendrovės nuosavybe, o jūs gaunate teisę jį valdyti pagal lizingo sutarties sąlygas iki kol sumokate paskutinę įmoką.

Lizingu besidomintiems reikėtų žinoti svarbiausias sąvokas:

· Lizingo suma/dydis. Tai, kokia suma lizinguojama.
· Pradinis įnašas. Bent 10-15 % nuo lizinguojamo automobilio vertės. Tokį įnašą reikia pervesti bendrovei prieš gaunant finansavimą.
· Palūkanos. Dar kitaip - pinigų skolinimosi kaina. Stebėkite ne tik palūkanas, bet ir kitus mokesčius (pvz., administravimo, sutarties sudarymo...)
· Terminas. Lizingo sutarties trukmė, paprastai skaičiuojama mėnesiais.
· Likutinė vertė. Lizingo sutarčiai pasibaigus galima numatyti automobilio pirkimą už likutinę vertę. Jos nustatymas mažina mėnesio įmokas, tačiau sutarties pabaigoje gali reikėti mokėti visą sumą arba pasirinkti toliau ją mokėti dalimis.

Kokio dydžio lizingą galiu imti?

Labai svarbu nustatyti kuo tikslesnį biudžetą. Žinokite, kiek galite sau leisti mokėti kas mėnesį, nekenkdami kitų, jau esamų įsipareigojimų grąžinimui (jei tokių yra). Įprastai finansų ekspertai pataria, kad išlaidos automobiliui neturėtų viršyti 15 % mėnesinio darbo užmokesčio, ką gaunate į rankas. Jeigu tai – šeimos automobilis, galima skaičiuoti pagal bendras pajamas. Į šią sumą turėtų būti įskaičiuotas draudimas ir aptarnavimas.
Turėkite omenyje tai, kad automobilių lizingo bendrovės gali sukurti labai lankstų mokėjimo planą. Tačiau nepamirškite, kad kuo ilgesnis grąžinimo laikotarpis bei kuo didesnė lizingo suma, tuo daugiau palūkanų teks mokėti.

Kaip gauti lizingą?

Gauti lizingą – labai paprasta. Užpildyti prašymą galite ir interneto banke, arba, kartu su pardavėju tai padarykite jo salone, aikštelėje. Lizingo suteikimas dabar tetrunka keliolika minučių (nebent reikia papildomų dokumentų). Todėl, ryte atvykę išsirinkti automobilį, vakare jau galite su juo grįžti namo.

Kokios bus lizingo palūkanos?

Palūkanų normos gali turėti didelę reikšmę jūsų mokamoms įmokoms. Palūkanų normos pastaruoju metu keičiasi (kyla). Štai, pavyzdžiui 2018 m. nebuvo sunku gauti lizingą su 3,5 – 4,5 % palūkanomis, o 2023m. antroje pusėje palūkanos jau yra 6,5 – 8 %.

Galutinės sąlygos gali būti derybų objektas, tačiau finansavimo pasiūlymui didžiausią įtaką turi individualus jūsų mokumo vertinimas. Bendrovės jį atlieka pagal savo metodus.

Be to, galima naudotis ypatingais automobilių pardavėjų ar bankų pasiūlymais. Štai, pavyzdžiui, naujiems ar aplinką tausojantiems automobiliams paprastai taikomos mažesnės palūkanų normos.

Ar man apskritai apsimoka lizinguoti?

Tais atvejais, kai perkate automobilį, kurio vertė <10 000 EUR, lizingas neturėtų būti naudingiausias sprendimas. Nepatariama lizingo rinktis ir tuo atveju, kai jūsų pajamos – labai nepastovios.

Reklama