Šv. Kalėdų eglės įžiebimas Kaune – su žvaigdžių skliautu ir be fejerverkų

Šv. Kalėdų eglės įžiebimas Kaune – su žvaigdžių skliautu ir be fejerverkų
Kaunas
BNS/Fotobankas nuotr.
Jurgita Andriejauskaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Pagrindiniais šių metų Kauno žiemos švenčių akcentais taps šimtai žvaigždžių, kuriuos įkvėpė M. K. Čiurlionio paveikslai, renginių metu miestas atsisakys fejerverkų.

„Šiemet kol kas susilaikome nuo fejerverkų, Kaunas jų neleidžia“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė. 

Šiųmetė eglė ir Rotušės aikštė papuošta M. K. Čiurlionio paveikslų motyvais. Puošybai bus panaudota apie 400 žvaigždžių, švies ir žvaigždžių skliautas. Menininkė Jolanta Šmidtienė teigia, kad ją įkvėpė menininko paveikslas „Žvaigždžių sonata“.

Anot menininkės, švenčių simbolis su viršūne, ant kurios žibės šiaurinė žvaigždė, sieks 24 metrus. Po pernai įvykusio incidento, kai Kauno eglė buvo padegta, prie jos budės apsauga. Kūryboje panaudotos nedegios medžiagos.  

Šeštadienį eglutės įžiebimo renginys prasidės koncertu su Linu Adomaičiu, Sauliumi Prūsaičiu, Mantu Jankevičiumi ir kitais atlikėjais. 

Pasak J. Šmidtienės, šiuo metu aikštėje vyksta intensyvus pasiruošimas šeštadienį vyksiančiai šventei. Procesas pastarosiomis dienomis buvo sudėtingas dėl šalčio, komandai, kurią šiuo metu sudaro 15 žmonių, teko dirbti vakare, kad būtų matomi dėliojamų lempučių atspalviai.

Menininkės teigimu, proceso eigoje kilo idėja stilizuotai perteikti jau žinomų M. K. Čiurliono paveikslų tam tikrus fragmentus. Žvaigždžių kompozicijose lankytojai galės atrasti motyvus – laukiantį angelą, malūną, sonatą, paukštį su kūdikiu. 

„Ten yra parodyta dangaus linija, kur daug žvaigždžių. Linijos nepadarysiu vidury aikštės, tai buvo sugalvota padaryti žiedą, ant žiedo sudėti ženklus, papildomas žvaigždes, kad atrodytų, kaip žvaigždynas, atitolęs žmonėms, kurie vaikščios po apačia“, – pasakojo J. Šmidtienė. 

Ant eglės viršūnės žibės šiaurinė žvaigždė. Anot J. Šmidtienės, ji simbolizuoja viltį, kad viskas bus šviesu ir gražu, taip pat skelbia apie Jėzaus gimimą. 

Anot Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjos Agnės Augonės, kalėdinė erdvė Kaune šiemet prasidės ne nuo Rotušės aikštės, o nuo Vilniaus gatvės. 

„Norime kviesti šį kelią į Kalėdas pradėti nuo požeminės perėjos, startuojant nauja, jaukia, kvepiančia kalėdiniais sausainiais, kvepiančia eglutėmis Vilniaus gatve. Vilniaus gatvė atves prie gražios Kauno eglės, kuri šiemet vėl kitokia, karalių pasaką primenanti“, – teigė A. Augonė.

Švenčių metu bus palikti Kauno kultūros sostinės papuošimai, švies miesto tiltai, Santakos parkas. 

Anot vedėjos, kaip ir kasmet aikštėje vyks įvairios edukacijos vaikams. Čia bus galima pamatyti ir M. K. Čiurlionio paveikslų motyvais sukurtą filmą. 

Atsisakius fejerverkų, naujųjų metų vakarą Kaune ant Rotušės bus rodoma 3D projekcija.