Suvenyrai iš Ukrainos karių rankų – už jūsų auką

Šiauliai
Audronio Rutkausko nuotr.
Oksana Laurutytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Savaitraštis „Etaplius“

Pernai lapkritį „Etaplius“ rašė apie Šiauliuose su šeima apsigyvenusį ukrainietį Oleksandrą Lymar, į Ukrainą kariams gabenantį labdarą. Šiuo metu aukojama mažiau, tad Oleksandras sugalvojo, kaip atsidėkoti labdariams. Pervedusiems atitinkamo dydžio auką į labdaros organizacijos TRUCK HELP UA-LT sąskaitą asmenims bus įteikti suvenyrai – Ukrainos karių antsiuvai, antpečiai, vėliavos su karių parašais, paveikslai. Šiuos daiktus Oleksandras atsigabeno kaip padėkas už labdarą iš priešakinėse karo linijose kariaujančių brolių.

Pernai Oleksandras su bendraminčiais įkūrė tarptautinį labdaros fondą VšĮ TRUCK HELP UA-LT ir nuolat prašo mūsų – geros valios žmonių – kiek kas gali pagelbėti pinigine auka. Kelis kartus per mėnesį vyras veža paramą, surinktą Lietuvoje, o Ukrainoje automobilius kariams būtinais daiktais papildo iš vietoje esančių labdaros organizacijų ir pavienių ukrainiečių.

 

Vyras turėjo svajonę – nupirkti kariaujantiems tėvynainiams automobilį (autoservisą ant ratų) – ir nugabenti jį į karo veiksmų zoną. Lėšos šiam automobiliui dar renkamos, o kariaujantiems vyrams daiktų ir maisto reikia visada. Todėl iš Ukrainos karių ir jų rėmėjų Oleksandras į Šiaulius parsivežė septynias vėliavas, du paveikslus ir 59 antsiuvus, kuriuos ketina padovanoti tiems, kurie į labdaros organizacijos banko sąskaitą perves atitinkamo dydžio auką.

 

„Kiekvienas antsiuvas – atskira istorija. Pavyzdžiui, raudonas / juodas, ant kurio pavaizduotas liūtas, – jį, ant kelių klūpėdamas, išprašiau iš chlopcų. Visi antsiuvai parodo, į kokius būrius, dalinius užvažiavau ir kam labdarą vežiau“, – paaiškina ukrainietis.

Vyras labdariams padovanoti pasirengęs ir du unikalius antsiuvus – į nelaisvę paimto rusų desantininko skiriamuosius ženklus.

 

Paveikslą, kuriame pavaizduota ukrainietė, apsirengusi tautiniais rūbais, pasidabinusi gėlių vainiku ir laikanti kardą rankoje, Oleksandrui padovanojo ukrainiečiai Charkivo apskrityje. Paveikslą nupiešė mergina Kateryna Romazko, kuri padeda kariaujantiems broliams – piešia paveikslus, o už gautas lėšas perka šiltų rūbų.

Paveikslas su nupieštu kazoku ir kurio pavadinimas „Červona kolyna“ yra gautas dovanų iš dailininkės Tetjanos Stognyj, kuri paveikslą piešė mieste Fastive, kai buvo atakuojama Kyjivo sritis.

Organizacijos TRUCK HELP UA-LT sąskaita Lietuvoje: „Swedbank“ – LT 6973 00010 174197040.

Oleksandrui dėl dovanų už aukas kviečiame skambinti telefono numeriu +370 676 63 618.