Suskaičiavus didžiąją dalį balsų, Anykščiuose pirmauja D. Žiogelis

Anykščiai
VRK, BNS/Fotobankas nuotr.
Augustė Lyberytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Anykščių rajono savivaldybėje suskaičiavus didžiąją dalį balsų, preliminariais duomenimis pirmauja Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas Dainius Žiogelis.

Suskaičiavus balsus 25 iš 35 rinkiminių apylinkių, D. Žiogelis surinko 53,26 proc. balsų. Jo konkurentas, „valstietis“ Kęstutis Tubis atsilieka nuo socialdemokrato su 44,6 proc. balsų.
 
Kovo 5 d. vykusiame pirmajame savivaldybių merų ir tarybų rinkimų ture Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Kęstutis Tubis surinko 29,39 proc. rinkėjų balsų, o antroje vietoje likęs socialdemokratas Dainius Žiogelis – 19,45 proc. balsų.
 
Visgi, po pirmojo turo Anykščių rajono savivaldybėje kilo teisinis chaosas – Panevėžio apygardos teismui nusprendus, kad politikas yra kaltas dėl prekybos poveikiu, jam uždrausta ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje. Kovo 7 d. VRK, remdamasi minėtu teismo sprendimu, pašalino K. Tubį iš Anykščių rajono mero rinkimų – antrajame ture turėjo varžytis D. Žiogelis ir dabartinis meras, konservatorius Sigutis Obelevičius.
 
Pastarąjį VRK sprendimą K. Tubis apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT). Teismas tenkino politiko skundą ir panaikino VRK sprendimą, todėl kovo 14 d. komisija politiką sugrąžino į kovą dėl Anykščių rajono mero pozicijos.
 
Visgi, pastarieji pokyčiai įvyko jau prasidėjus išankstiniam balsavimui antrame savivaldos rinkimų ture – savo balsus jau buvo atidavę 100 anykštėnų. VRK šiuos rinkėjus kvietė grįžti prie balsadėžių – tokia teise pasinaudojo 64 rajono gyventojai.
 
Anykščių rajono savivaldybės taryboje 7 vietas laimėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (26,29 proc.). Po 5 mandatus laimėjo socialdemokratai (20,6 proc.) ir konservatoriai (17,25 proc.). Po 4 atstovus taryboje turės Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ (14,9 proc.) ir Liberalų sąjūdis (13,51 proc.).