Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt
Šiaulių universiteto Verslo ir viešosios vadybos katedros mokslininkai tradiciškai daug dėmesio skiria savivaldai ir savivaldybių problemoms. Šie renginiai skiriami mokslo ir praktikos sąveikai stiprinti, mokslo pasiekimams viešinti, studentų praktiniams gebėjimams plėtoti ir kasmet vyksta kitokiomis formomis.
Visą spalio mėnesį organizuojamos ir mokslininkų išvykos į apskrities savivaldybes, kur vyksta aktualių tyrimų pristatymai, diskutuojama apie bendradarbiavimo galimybes plėtojant aktualią vietos savivaldos tyrimų tematiką tyrėjų, bakalaurų ir magistrų darbuose, tariamasi dėl bendradarbiavimo galimybių.
Tai puiki galimybė susipažinti su karščiausiomis savivaldybių aktualijomis, diskutuoti įvairios veiklos efektyvumo, pilietinės visuomenės formavimo, politikos formavimo ir įgyvendinimo klausimais.
Spalio 23 d. buvo surengtas susitikimas Šiaulių rajono savivaldybėje, kuriame su Šiaulių rajono savivaldybės meru Antanu Bezaru, administracijos direktoriumi Gipoldu Karkleliu, administracijos padalinių vadovais Šiaulių universiteto Verslo ir viešosios vadybos katedros mokslininkai (Verslo ir viešosios vadybos katedros vedėja doc. dr. S. Skunčikienė, prof. T. Tamošiūnas, lekt. R. Toleikienė, lekt. V. Tubutienė) ir viešojo valdymo, viešojo administravimo bakalauro ir magistro studijų programų studentai aptarė bendradarbiavimo kryptis ir galimybes.
Šiaulių rajono meras A. Bezaras pasidžiaugė, kad Šiaulių rajono savivaldybę ir Šiaulių universitetą sieja seni glaudūs partnerystės ryšiai. Anot mero, Šiaulių rajono administracijoje, įvairiuose padaliniuose dirba daug universiteto auklėtinių, puikių specialistų. Tai taip pat ženkliai prisideda prie to, kad Šiaulių rajonas ne kartą pelnė garbingiausią šalies savivaldos apdovanojimą už ryškiausias iniciatyvas ir darbus – „Auksinę krivūlę“.
Renginio pradžioje Verslo ir viešosios vadybos katedros prof. T. Tamošiūnas pateikė išsamų pranešimą apie Lietuvos regioninės politikos gaires, išsakė mokslininkų siūlymus dėl efektyvesnio lėšų paskirstymo įgyvendinant Lietuvos pažangos strategiją „Lietuva 2030“.
Lektorė Vilma Tubutienė pažymėjo, kad katedros mokslininkus su Šiaulių rajono savivaldybės administracija, įvairiomis jos institucijomis sieja seni ir glaudūs partnerystės ryšiai, kurie padeda tiek mokslinėje, tiek praktinėje veikloje. Pasak lektorės, Šiaulių universiteto mokslininkai ir studentai atlieka įvairius tyrimus, susijusius su rajono problematika, tik reikia rasti būdus, kaip pristatyių jų rezultatus savivaldos institucijoms, rajono vadovams. Ji pažymėjo, kad Verslo ir viešosios vadybos katedros mokslininkai turi naujų idėjų, kuriomis rajonas turėtų labiau pasinaudoti.
Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis atkreipė dėmesį į tai, kad savivaldybės administracijos darbuotojams ir vadovams būtų naudinga žinoti, kokius studentai rajone atlieka tyrimus, kokius gauna rezultatus, kokias padarė išvadas. „Žvilgsnis iš šalies būtų labai naudingas, nes kartais mes paskęstame kasdieniniuose darbuose ir neturime laiko pažvelgti į problemas iš kito taško. Gyvenimas nestovi vietoje. Atsiranda įvairių naujovių strateginio planavimo, personalo valdymo, vidaus kontrolės tobulinimo ir kitose srityse, todėl būtų gerai, jeigu studentai patyrinėtų šias sritis ir pateiktų mums savo išvadas. Kita vertus, būtų puiku rengti vykdomosios valdžios atstovų ir universiteto mokslininkų susitikimus-diskusijas aptariant savivaldos, regiono vystymosi problemas ir pristatant naujoves“, – pasiūlė Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius. Šiaulių universiteto Verslo ir viešosios vadybos katedros mokslininkai priėmė šį pasiūlymą ir mielai sutiko pradėti rengti tokius susitikimus, kviečiant lektorius, turinčius tarptautinę savivaldos problemų sprendimo patirtį.
Susitikimo metu apie Šiaulių rajone vykdomus turimus papasakojo ir savo įspūdžiais pasidalijo Šiaulių universiteto viešojo valdymo bakalauro studijų programos ketvirtakursė Aina Petrauskaitė („Žmogiškųjų išteklių kompetencijų poreikio planavimas: Šiaulių rajono savivaldybių administracijų atveju“), verslo administravimo bakalauro studijų programos ketvirtakursė Neda Stugytė („Seniūnaičių institutas, kaip piliečių dalyvavimą vietos savivaldoje skatinantis veiksnys: Kuršėnų miesto seniūnijos atvejis“) ir viešojo administravimo studijų programos magistrantė Gabrielė Norvaišaitė („Pasitikėjimas vietos savivaldos institucijomis: Šiaulių rajono savivaldybės atvejis“).