Susitikime su paveldosaugininkais atsakyta į gyventojų klausimus

img_6692
Mažeikiai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Mažeikių rajono savivaldybė

Viekšnių seniūnijoje vyko gyventojų susitikimas su Kultūros paveldo departamento Telšių–Tauragės teritorinio skyriaus atstovais, kurie pristatė savo veiklą, atsakė į susirinkusiųjų klausimus. Apžiūrėta Viekšnių bažnyčia, buvęs pirties pastatas, apsilankyta senosiose žydų kapinėse.

Susitikime su Kultūros paveldo departamento Telšių–Tauragės teritorinio skyriaus vedėja Aurelija Ričkuviene, skyriaus vyriausiaisiais specialistais Loreta Barysiene ir Juliumi Tamošausku dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės vicemerė Živilė Undraitienė, Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojas Valdas Gerika, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Rūta Končiutė-Mačiulienė, Viekšnių seniūnas Kornėlijus Kryžius, Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos atstovai, gyventojai. 

Telšių–Tauragės teritorinio skyriaus vedėja A. Ričkuvienė pristatė Kultūros paveldo departamento veiklos sritis, kalbėjo apie Viekšnių miesto istorinėje dalyje ir jos apsaugos zonoje esančių kultūros paveldo objektų priežiūrą ir apsaugą, jiems taikomus paveldosaugos reikalavimus, dabarties aktualijas. 

Gyventojai kėlė klausimus dėl Gyvolių piliakalnio būklės, Viekšnių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios atlikto remonto kokybės, koplytėlių ir koplytstulpių privačiose valdose inventorizavimo ir įtraukimo į Nekilnojamojo kultūros paveldo inventorių, buvusios pirties likimo. Domėtasi nekilnojamojo ir kilnojamojo kultūros paveldo objektų tvarkybos klausimais ir kt.     

Kultūros paveldo departamento atstovai kvietė gyventojus aktyviai prisidėti prie nekilnojamojo kultūros paveldo inventorizavimo: gal atokesnėse vietovėse, šalia gyvenamosios vietovės yra objektų, dar neįrašytų į Kultūros vertybių registrą, bet galimai turinčių vertingųjų savybių, kuriuos verta būtų išsaugoti, užfiksuoti jų duomenis. Surinkti duomenys pasitarnaus istorijos ir praeities kultūros moksliniams tyrimams. 

Sekite savo miesto naujienas!