Susitikime su Lietuvos kariuomenės karo komendante aptarti su valstybės ir krašto gynyba susiję klausimai

aIMG_4859
Prienai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Prienų rajono savivaldybė

Kovo 26 d. Prienų rajono savivaldybėje vyko susitikimas su Lietuvos kariuomenės karo komendante majore Birute Krasaviniene. Susitikime dalyvavo Savivaldybės vadovai, karo komendantės pavaduotojas UAB „Prienų vandenys“ direktorius Rimantas Ignatavičius, Prienų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos, Kauno APGV Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Prienų rajono policijos komisariato, Lietuvos šaulių sąjungos atstovai.

Karo komendantas savivaldybėje veiktų karo padėties atveju ir būtų tarpininkas tarp kariuomenės ir savivaldybės administracijos. Mjr. B. Krasavinienė trumpai pristatė Karo komendantų institutą, struktūrą ir užduotis, karo komendanto ir jo pavaduotojo įgaliojimus ir funkcijas, Valstybės gynybos planą. Taip pat aptarta tarpusavio sąveika ir užduotys karo ir mobilizacijos metu, siekiant užtikrinti savivaldos veiklos tęstinumą, gyventojų būtinųjų poreikių tenkinimą, numatytų svarbiausių objektų apsaugą, viešąją tvarką ir gyventojų saugumą ir kt.

Susitikime kalbėta apie gegužės mėnesį vyksiančias pratybas „Perkūno bastionas 24“, kurių metu praktiškai bus išbandyta, kaip karo metu veiktų miestų komendantai, kaip vyktų mobilizacija, kokius vaidmenis turėtų policija, šauliai, savivaldybės įstaigos ar civiliai gyventojai.

Diskusijos metu iškilusius klausimus nuspręsta perduoti atsakingoms institucijoms.

Tikimasi, kad daugiau aiškumo, kaip turėtų veikti karo komendantai ir visos susijusios įstaigos, atsiras po pratybų.