Susitikime su generaliniu komisaru Renatu Požėla kalbėtasi apie saugumą Kuršėnų mokyklose

policija_kursenai_5
Šiauliai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių rajono savivaldybės inf.

Kovo 21 d. Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, Šiaulių apskrities VPK viršininkas Ramūnas Sarapas, Šiaulių miesto ir rajono PK viršininkas Eugenijus Takuševičius, bendruomenės pareigūnai Kuršėnuose susitiko su Šiaulių rajono savivaldybės meru Česlovu Greičiumi, vicemeru Eimantu Kirkučiu, administracijos direktoriumi Gipoldu Karkleliu, Kuršėnų miesto seniūnijos seniūnu Raimondu Bernotu, jo pavaduotoja Giedre Karkaliene, Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos seniūne Edita Mileikiene, jos pavaduotoja Aušra Doveikiene.

Susitikime dalyvavo Kuršėnų miesto mokyklų vadovai ir atstovai – Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorė Dalia Tamoševičiūtė, Daugėlių progimnazijos direktorė Daiva Diktanienė, Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Asta Lesauskienė, Šiaulių technologijų mokymo centro Kuršėnų skyriaus vadovė Dijana Vičienė, Stasio Anglickio progimnazijos atstovė. Taip pat dalyvavo Kuršėnų šeimos namų direktorius Feliksas Rudzinskas, Atviro Šiaulių rajono jaunimo centro jaunimo darbuotojai Tadas Pinskas ir Aurika Marčenkaitė.

Susitikime daug kalbėta apie policijos darbą Šiaulių rajone, rekomendacijas mokykloms, kaip apsaugoti mokinius mokykloje nuo psichiką veikiančių preparatų. Policijos vadovai pasidžiaugė, kad Šiaulių rajone mokyklos šiuo klausimu dirba gerai, po Šiaulių rajono savivaldybės ir jos atsakingų specialistų organizuotų susitikimų su pareigūnais, mokyklos drąsiai praneša policijai apie pastebėtus šių preparatų naudojimus. Taip pat policijos pareigūnai akcentavo, jog psichiką veikiančių medžiagų naudojimo ir prekybos prevencijai labai teigiamai įtakoja Šiaulių rajono savivaldybės vadovų ir specialistų iniciatyva, kuriai pritarė ir mokinių tėvai, mokyklų tarybos, – galimybė patikrinti įtarimų sukėlusių mokinių daiktus.

Susitikime taip pat plačiai ir atvirai kalbėta apie socialiniuose tinkluose skleidžiamus įrašus, neva mieste formuojasi nusikalstamos gaujos. Generalinis komisaras Renatas Požėla nuoširdžiai kvietė atvirai kalbėti, ką negero pastebėjo mokyklose, mieste.

Mokyklų, įstaigų vadovai, jaunimo darbuotojai atvirai kalbėjo, kad tai yra neatsakingai skleidžiami gandai. Visi dalyvavę švietimo, jaunimo įstaigų atstovai pradėjus platinti minėtus įrašus iš karto reagavo, kad išsiaiškintų tikrą situaciją, kalbėjosi su vaikais ir jaunimu, mokinių tėvais, tačiau jokių realių gaujų, ar kokių nors realių grasinimų niekas nesulaukęs ir tiesiogiai nepatyręs.

Policijos pareigūnai teigė, kad jokių nusikalstamų gaujų apraiškų nėra, o Kuršėnų miestas, palyginus su kai kurių kitų regiono miestų mikrorajonais yra saugus ir ramus. „Kaip ir visur, įvyksta pavienių nusikaltimų, viešosios tvarkos pažeidimų, kurių autoriai yra žinomi, pradėti tyrimai, bet kalbėti apie nusikalstamų gaujų siautėjimą Kuršėnuose nėra pagrindo“, – susitikime kalbėjo didelę darbo praktiką turintys pareigūnai.

Susitikime atvirai diskutuota ir apie tai, kad tokie gandai apie Kuršėnus viešai skleidžiami jau ne pirmą kartą, bet nei anksčiau, nei dabar – nepasitvirtina. Tačiau tokie skleidžiami gandai kelia įtampas, baimę ir įtarumą visuomenėje.

Kalbėta ir apie tai, kad yra tiriama, kodėl tokie įrašai atsiranda viešoje erdvėje, kokių tikslų jais siekiama ir kokia atsakomybė gali grėsti tokių nepasitvirtinusių gandų autoriams ir skleidėjams.