Susitikime su Džiugu Siaurusaičiu netrūko geros nuotaikos ir juoko

Šiauliai
Jurgita Taralė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Varsos“ filialo (Vilniaus g. 38D) lankytojai sulaukė ypatingo svečio – Lietuvos nacionalinio dramos teatro ir kino aktoriaus, filmų įgarsintojo bei režisieriaus Džiugo Siaurusaičio.

Patraukliai rafinuotas, o kartu ir šelmiškai šmaikštus aktorius Dž. Siaurusaitis suvaidintų bet kurią jam skirtą rolę. Ir tai, dažniausiai, – „skani“ juoko dozė... Įsimenanti jo vizitinė „kortelė“ – šypsena. Na, ir skambus, džiugesį reiškiantis pats aktoriaus vardas... Kūrybinis kelias, prasidėjęs mokyklos dramos būrelyje (pirmasis penkiolikmečio, kaip aktoriaus, vaidmuo kine – režisieriaus B. Bušmos filme „Pirmyn, pramuštgalviai“) yra pažymėtas per 40 vaidmenų teatro scenoje, ne viena dešimtimi kino filmų,  reklamos projektų, televizijos laidų („Gintarinė ledi“, „Rožių kerai“, „Šeškinės 20“). O kur dar įgarsinimai – dubliažas. Kaip pasakojo aktorius, pirmiausia jis įgarsinimo ėmėsi seriale „Santa Barbara“, tuo metu turėjusiame per 2700 serijų ir sukviesdavusiame apie 80 procentų žiūrovų. Beje, jis – minėto serialo herojaus Tomo Kruzo lietuviškasis balsas. Didžiulis įdirbis (kalbos maniera, tempas, skirtingos personažų intonacijos) ir kitame daugelio pamėgtame seriale „Simpsonai“, su kuriuo užaugo net kelios žiūrovų kartos... Be to, gana savitas ir nesupainiojamas įgarsintas serialas „Vedęs ir turi vaikų“.

Susitikimo metu gerbiamo svečio klausta apie kurso draugus, darbų įvairovę, teatralų draugystę, sceninę „virtuvę“(žiūrovams nepažįstamus meninius terminus, sugebėjimą „išeiti“ iš vaidmens – tuoj pat  nusileidus uždangai). Pabrėžtina, kad Kostės ar Lionios personažo savybių aktorius realiame gyvenime teturi nedaug, – tai išties talentingas, intelektualus, optimistiškai žvelgiantis, muzikalus žmogus. Aktorius Dž. Siaurusaitis yra dirbęs su tokiais režisieriais kaip Jonas Vaitkus (kurso vadovas), Rimantas Tuminas, Gintaras Varnas, Yana Ross, Oskaras Koršunovas ir kt. Net ir su teatro grantu, išvaikščiojusiu visą meno Olimpą, – Eimantu Nekrošiumi, kuriam vadovaujant režisūrą yra baigusi ir aktoriaus dukra Kotryna Siaurusaitytė. Beje, namų aplinka – išties meniška: sūnus Rokas studijuoja aktorystę, o žmona Lina Rastokaitė (šiaulietė) – profesionali aktorė, „Auksinio balso“ laimėtoja.

Renginyje prisiminta, kaip į Siaurusaičių namų vakarėlius rinkdavosi meno pasaulio intelektualai (mama – architektė) ir medikai (tėtis – buvęs chirurgas, mokslininkas). Gal todėl aktoriaus asmenyje tarsi išlaikoma pusiausvyra: talentinga vaidyba bei pažįstamas medicininis humoras sukuria įsimintinus „išradingus“ medikus „Rezidentuose“. Vaidmenų diapazonas platus: nuo spektaklių vaikams, komiškų filmų iki draminių, detektyvinių personažų. Pažinus aktoriaus duoną, imtasi ir režisūrinių darbų („Rimti reikalai“, „Monikai reikia meilės“, „Vairavimo kursai“, televizijos laidos). Kai kurie filmai režisuoti drauge su kitais žinomais aktoriais.

Susitikime, kuris organizuotas įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės finansuotą priemonę „Susitikimų, renginių ciklas „Arčiau namų ir bibliotekos“, susirinkusieji išgirdo Dž. Siaurusaičio unikalų gebėjimą keičiant balso tembrą bei veikėjo manierą, įgarsinti skirtingus personažus. Pokalbio metu užsiminta apie aktoriaus pomėgį kelionėms ir maistui.

Beje, sutikti žinomą aktorių bibliotekoje, ruoštasi atsakingai: renginiui buvo „išaugintas“ įvairiaspalvis aktoriaus vaidmenų „medis“, bibliotekos skaitytojai parengtame trumpame vaidinime pristatė Mardžę iš „Simpsonų“, Teisutį Kupstą iš „Rezidentų“ bei Kostią iš „Moterys meluoja geriau“.

O pasibaigus susitikimui, bibliotekos lankytojai buvo dėkingi aktoriui už atsilankymą ir nuoširdų, šiltą bendravimą.

Renginį moderavo „Varsos“ filialo vyr. bibliotekininkė Birutė Padvarietienė.