Susitikime su daugiabučių namų bendrijų pirmininkais aptarta aktualiausia informacija

crop_1200x900_2
Marijampolė
Marijampolės savivaldybės nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Marijampolės savivaldybė

Vakar vakare Marijampolės savivaldybės administracijoje rinkosi gausus būrys daugiabučių namų bendrijų pirmininkų. Į susitikimą ir aktualiausios informacijos pristatymą juos pakvietė Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis.

„Dažnai sulaukiame įvairių daugiabučių namų gyventojų klausimų, todėl kilo mintis atrinkti dažniausiai pasikartojančius ir aktualiausius klausimus ir pakviesti daugiabučių namų atstovus į susitikimą, kuriame savo srities specialistai „iš pirmų lūpų“ suteiktų reikalingą informaciją ir atsakytų į kylančius klausimus“, – komentuoja direktorius. – „Smagu, kad turime puikius namų bendrijų pirmininkus, kurie rūpinasi savo gyvenamąja aplinka, ją puoselėja, telkia žmones bendroms iniciatyvoms ir darbams“.

Susirinkusiems kilo nemažai klausimų dėl įrengiamų kondicionierių, todėl primename pagrindinius aspektus. Nesvarbu, kur įrengiamas kondicionieriaus lauko blokas, būtina gauti namo bendrijos sutikimą. Jeigu kondicionierius įrengiamas ant sienos, reikia pasirengti projektą ir gauti statybos leidimą. Jeigu kondicionieriaus blokas įrengiamas ant namo stogo ir jis neiškyla daugiau nei 1 metras virš parapeto, projekto ir statybos leidimo nereikia. Tas pats galioja ir lauko blokams, kurie įrengiami ant žemės. Susirinkime buvo atkreiptas dėmesys, kad niekada nevėlu įsiteisinti jau seniau įrengtus kondicionierius. Taip pat priminta, kad, ruošiant daugiabučio modernizavimo projektą, būtų protinga nusimatyti vietas, kur galimai gali būti įrengiami kondicionieriai – tokiu atveju supaprastėja visa procedūra, nebereikia nei projekto, nei statybos leidimo.

Kita aktuali tema  – butų ir bendrojo naudojimo patalpų remontas. Jeigu gyventojai vykdo paprastąjį remontą, kitaip sakant, neliečia laikančiųjų konstrukcijų, pakanka parašyti pranešimą dėl triukšmo, tačiau jeigu vykdomas kapitalinis remontas (liečiamos kapitalinės konstrukcijos, ardomi vandens ar nuotekų tinklai), atsiranda prievolė gauti bendrijos sutikimą, pasirengti projektą ir gauti statybos leidimą. Jeigu kapitalinis remontas vykdomas name, kurio bendras plotas didesnis nei 2000 kv. m  arba pastatas aukštesnis nei 5 aukštai,  projektą būtina ekspertuoti.

Buvo aptartos ir kitos aktualios temos: automobilių stovėjimo aikštelių remontas, aplinkos priežiūra, atliekų tvarkymas, statinių techninė priežiūra, kelio ženklų įrengimas ir įstatymų pasikeitimai.

Susirinkusieji daugiabučių namų atstovai tarpusavyje kalbėjosi, kad tokie susitikimai yra labai reikalingi ir naudingi, tad planuojama tai daryti reguliariai.