Susitikime su atstovais iš Oržyšo – naujų projektų kontūrai

Susitikime su atstovais iš Oržyšo – naujų projektų kontūrai
Lazdijai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Lazdijų rajono savivaldybė

Savivaldybės bendradarbiavimo su užsienio partneriais rezultatai – akivaizdūs. Vakar vykusio susitikimo su Oržyšo savivaldybės meru Zbigniew Włodkowski ir projektų vadove Patrycja Ostrowska metu buvo aptarti trys planuojami bendri projektai, skirti turizmo skatinimui, infrastruktūros atnaujinimui ir bendruomenes jungiančioms veikloms. Tarptautinius projektus numatyta vertinimui pateikti kitų metų sausį.

„Šis susitikimas trumpas, bet labai konstruktyvus. Ir toliau tęsiame bendradarbiavimą įgyvendinant projektus su laiko patikrintais partneriais. Taip pat džiaugiamės jau nuveiktais darbais ir pasiektais rezultatais. Viliuosi, kad sėkmė ir įdėtos pastangos rengiant bendrus projektus lydės ir toliau, o gyventojai pajus dar didesnę jų naudą“, – po susitikimo kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Jau įgyvendinti du bendri projektai

Bendradarbiaujant su Oržyšo miesto savivaldybe, įgyvendinti du bendri projektai. Oržyšo ir Lazdijų rajono savivaldybėse įgyvendinta nemažai projektų, kurių metu buvo sukurti pasienio turizmo maršrutai ar sutvarkyti infrastruktūros objektai. Bendro projekto metu išsibarstę, keliautojams patrauklūs turizmo maršrutai ir lankytojų pamėgti objektai buvo sujungti į bendrą maršrutą – „Antis keliaujanti pasienio keliais“. Projekto metu buvo ne tik sukurtas bendras turizmo maršrutas, bet ir atnaujintas pėsčiųjų ir dviračių takas Veisiejuose. Beveik kilometro ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų pamėgto tako pakeista danga bei tako pagrindai.

Kitas projektas – skatinantis kurti, plėtoti ir vystyti verslą jaunimui. Projekto metu buvo analizuotos jaunimo nedarbo priežastys ir jų sprendimo būdai. Kartu su jaunimu buvo identifikuojami paramos mechanizmai jų verslumo idėjų įgyvendinimui. Jaunimui buvo surengti mokymai, vasaros stovyklos, kuriose jaunuoliams suteiktos praktinės verslumo žinios.

Bendra projektų vertė – daugiau kaip 1 mln. eurų, Lazdijų rajono savivaldybei tenkanti dalis – 0,5 mln. eurų.