Susitikime aptarti rajono švietimo sistemos pokyčiai, „Tūkstantmečio mokyklų“ projektas

Lazdijai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Lazdijų rajono savivaldybė

Vakar vykusiame Lazdijų rajono savivaldybės švietimo biudžetinių ir viešųjų įstaigų direktorių ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus darbuotojų susitikime, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Dalius Mockevičius pristatė projektą „Tūkstantmečio mokyklos“ ir savivaldybės švietimo pažangos planą.

„Mums pavyko įveikti daugybė neįmanomų dalykų. Tarp jų – „Tūkstantmečio mokyklų“ projektas, didesnis nei tikėjomės finansavimas Švietimo sistemai. Mūsų pastangomis, kartu padarėme tai, apie ką svajojome. Ir dar daugiau. Prasminga investuoti į tai, kas augina žmogų“, – susitikimo metu kalbėjo rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Priminsime, kad Lazdijų švietimo bendruomenė kartu su Druskininkų švietimo bendruomene buvo atrinkti iš gausaus Lietuvos savivaldybių būrio ir pateko  į pirmąjį projekto „Tūkstantmečio mokyklos“ etapą.  Šiuo metu jau pasirašyta preliminari jungtinės veiklos sutartis tarp Lazdijų rajono savivaldybės administracijos, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos, Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ir Europos socialinio fondo agentūros. Preliminariai  Lazdijams yra numatyti  1 mln.  846  tūkst. eurų. Sprendimą dalyvauti „Tūkstantmečio mokyklų“ projekte priėmė Lazdijų rajono savivaldybės taryba posėdžio metu praėjusių metų kovo 25 d.

Vedėjas Dalius Mockevičius pabrėžė, jog dabar visa švietimo bendruomenė turi dar vieną tikslą – pasiekti tam tikrus savivaldybės švietimo pažangos plane nustatytus rodiklius, kad projektas būtų sėkmingai įgyvendintas. Jis pristatė ir naująją Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus darbuotoją Angelę Mizerienę – „Tūkstantmečio mokyklų“ veiklų programos koordinatorę.

Susitikimo metu pristatyti Lietuvos Respublikos Švietimo įstatymo pakeitimai: bus atnaujinamas ugdymo programos, mokinių pasiekimo vertinimo ciklas, suteikta papildoma pagalba 4–8 klasių mokiniams, skirtas finansavimas mokytojų kompetencijų kėlimui ir kt.

Taip pat pristatyta naujausių teisės aktų dėl pedagoginių darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo apžvalga 2023–2025 metams. 2022 m. gruodžio 13 d. buvo patvirtinti nauji prioritetai: skaitmeninių kompetencijų stiprinimas, kompetencijų, reikalingų įtraukties principo įgyvendinimui, tobulinimas, pilietinio ugdymo kompetencijų stiprinimas, ugdymo praktikos ir didaktikos kompetencijų tobulinimas, lyderystės ugdymo ir mokymo kompetencijų tobulinimas ir kt. Dar viena naujovė – švietimo įstaigų vadovai iki 2027 m. turės įgyti magistro laipsnį. Tiems, kurie neturi magistro laipsnio, bus sudaryta galimybė mokytis, tam skirtos lėšos.

Susitikime dalyvavo svečiai iš Vilniaus, UAB „Asela“ įmonės atstovai. Jie  pristatė inovatyvią įrangą mokinių ugdymui. Papasakojo apie naujausias technologijas, , kurias galima įdiegti į mokymo sistemą ir taip labiau pritraukti mokinius mokytis. Kalbėta apie 3D įrangą, 3D kompiuterius, stakles, laboratorinius įrankių rinkinius ir kt.