Susitikimas su kaimynais: Molėtuose lankėsi Utenos rajono savivaldybės komanda

Molėtai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Balandžio 24-ąją, pirmąją naujosios kadencijos darbo dieną, Molėtų meras Saulius Jauneika priėmė Utenos rajono savivaldybės komandą: merą Marijų Kaukėną, Administracijos direktorių Paulių Čyvą ir mero patarėją Gytį Stankevičių.

Susitikime dalyvavo Molėtų savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Žvinys ir mero pavaduotoja Vaida Saugūnienė.

Susitikimą ir pokalbį apie galimą bendradarbiavimą naujosiose savivaldybių kadencijose inicijavo kaimynai uteniškiai.

Kylantis baseinas, „Teltonikos“ technologijų centro atidarymas, kitas požiūris į teritorijų planavimą, naujai dygstantys daugiabučiai - tai tik keletas projektų, kurie, pasak svečių, paskutiniu metu buvo įgyvendinti Molėtuose, matomi kitose savivaldybėse bei traukia žvilgsnį.

Svarbiausia susitikime svečių pasiūlyta tema - galimybė su kaimynais įkurti bendrą funkcinę zoną - kelių savivaldybių formuojamą bendrą teritoriją, kurioje veikiant bendrai būtų galima kurti vientisas ir viena kitą papildančias paslaugas. Šioms paslaugoms teikti būtų galima tikėtis regionų plėtros fondo finansavimo. Tai gali būti turizmas, kultūra, sveikatos ar kitos paslaugos, labiausiai reikalingos mūsų rajonų žmonėms.

Pokalbyje aptarta ir daugiau kaimynines savivaldybes dominančių temų: savivaldybės darbo organizavimo, bendros veiklos regiono taryboje ir kt.

„Esame atviri bendradarbiavimui su kaimynais, džiaugiamės tokiu pat jų požiūriu ir iniciatyva. Pasiūlymas dėl bendros funkcinės zonos svarstytas jau praėjusioje kadencijoje, bet tuo metu nepriimti jokie konkretūs sprendimai.

Dabar pats laikas sugrįžti prie šios diskusijos.  Taip pat matome ir daugiau naudingo savivaldybių bendradarbiavimo būdų, ypač matydami energingos, iniciatyvios Utenos vadovų komandos ryžtą“, - po susitikimo sakė meras Saulius Jauneika.