Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris OdetaŠaltinis: Etaplius.lt
Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis, administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė, direktorės pavaduotojas Gintaras Šurna kartu su Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Pakruojo skyriaus pirmininku Albinu Navicku prasidėjus naujiems metams nusprendė apsilankyti rajono seniūnijose, susitikti su vietos seniūnaičiais, bendruomenių pirmininkais, ūkininkais ir gyventojais ir kartu aptarti visiems svarbius klausimus bei problemas.
Pirmasis susitikimas įvyko Rozalime, o atvykusius sutiko seniūnas Vytautas Kanišauskas.
Į susitikimą atvyko ir Seimo narys Liudas Jonaitis, administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Juozas Pupinis, ekologė Kazimiera Klabienė, Strateginės plėtros ir statybos skyriaus vedėjas Gintaras Makauskas, Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Špejerienė. Susitikime taip pat dalyvavo UAB „Pakruojo vandentiekis“ direktorius Stasys Tamulionis.
Meras Saulius Margis padėkojo gausiai susirinkusiems ir kvietė drąsiai išsakyti problemas. Administracijos direktorė I. Gelažnikienė trumpai pristatė finansinę savivaldybės situaciją: 2019-aisiais į Pakruojo rajono savivaldybės biudžetą iš viso gauta 24 723,4 tūkst. eurų pajamų (iš jų: 11 106,2 tūkst. eurų – gyventojų pajamų mokestis, 1 265,4 tūkst. eurų – turto mokesčiai). Savivaldybės įsiskolinimas 2019 m. gruodžio 31-ąją buvo 2482,9 tūkst. eurų (iš jų ilgalaikės paskolos - 1612,8 tūkst. eurų). Palyginus su 2018 metais, įvedus griežtesnį taupymo rėžimą, įsiskolinimą pavyko sumažinti nemaža suma – 455, 4 tūkst. eurų. I. Gelažnikienė pažymėjo, kad ir toliau bus siekiama mažinti per eilę metų susikaupusius įsiskolinimus, o 2020-ųjų biudžetas gyventojų svarstymui bus paskelbtas netrukus.
Žemės ūkio skyriaus vedėjas J. Pupinis trumpai pristatė 2020-ųjų metų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo naujoves, kalbėjo apie vis augančią vilkų daromą žalą ir šios problemos sprendimo būdus, melioracijos programą: per paskutiniuosius metus Rozalimo apylinkėse sutvarkyta nemažai griovių, planuojama rekonstruoti dar apie 30-40 kilometrų griovių. J. Pupinis atkreipė dėmesį, kad ir patys gyventojai melioracijos sistemų netausoja – neteisėtai prisijungia ar drenažo sistemas apsodina augalais, kurių šaknys juos nepataisomai gadina. Šioms mintims pritarė ir A. Navickas, kvietęs pačius ūkininkus dar kartą atkreipti dėmesį į griovius ir pagriovius, stengtis tinkamai juos tvarkyti taip saugant melioracijos sistemas.
Strateginės plėtros ir statybos skyriaus vedėjas G. Makauskas pristatė svarbiausius klausimus, susijusius su kelių priežiūra: „Nors šią žiemą netenka valyti sniego, sutaupyti nepavyks, nes itin šlapius kelius reikia dažniau lyginti greideriu, todėl kelių priežiūros kaštai tik išauga“. Aptartas Rozalimo seniūnijos Žvirblonių kaimo gyventojams svarbus klausimas – rengiamas Simaniškių gatvės tvarkymo techninis projektas, kuris leis gyventojams sulaukti geresnės kokybės kelio dangos. Specialistas kalbėjo ir apie nemažą dalį seniūnijoje dar esančių ir savo eilės tvarkymui laukiančių gatvių ir kelių: „Aukšti gatvių asfaltavimo parengimo ir darbų reikalavimai ir ribotos lėšos tikrai neleidžia tvarkyti tiek gatvių, kiek norėtume, pagal prioritetus pasirenkami prasčiausios būklės keliai“.
Išskirti savo gyvenvietei svarbius prioritetus galės ir gyventojai, kurių pasiūlymų laukiama pradėjus rengti 2021–2027 metų savivaldybės strateginis plėtros planą.
Ekologė K. Klabienė informavo apie leidimų medžiams kirsti išdavimo tvarką, paramą asbestinių stogų keitimui – gyventojai skatinami dėl šių klausimų kreiptis į specialistę, pasinaudoti programos teikiamomis lengvatomis mažinti aplinkos taršą.
Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pavaduotoja N. Špejerienė kalbėjo apie nemokamą teisinę pagalbą, kuria gali pasinaudoti kiekvienas gyventojas, atvykęs į savivaldybę. Informuota ir apie planuojamus išvykstamuosius skyriaus specialistų vizitus į rajono seniūnijas – siekiama, kad pagalba žmonėms būtų kuo paprasčiau pasiekiama. Apie šiuos vizitus bus informuojama vėliau.
LŪS Pakruojo skyriaus pirmininkas A. Navickas trumpai pristatė žemdirbiams rūpimus klausimus – įvairios Europos sąjungos direktyvos ūkininkus skatina mažinti trąšų kiekius, keičiant į organines, taip pat atsiradusią būtinybę pildyti trąšų panaudojimo žurnalus. Prisimintas žemės mokesčio klausimas – susitarimas su savivaldybe išlieka ir žemės mokestis kasmet augs tolygiai. Meras S. Margis pridūrė, kad bus išpildyta susitarimo sąlyga – dalis žemės mokesčio bus skirta rajono kelių tvarkymui.
UAB „Pakruojo vandentiekis“ direktorius S. Tamulionis apžvelgė vandentvarkos projektą, vykdomą Rozalime. Įvykdžius šį projektą, prie vandentiekio tinklų galės papildomai prisijungti 290 gyventojų, prie nuotekų – dar 315 rozalimiečių, taip beveik 100 procentu užtikrinant visų miestelio gyventojų naudojimąsi šiais patogumais. Projektas, planuojama, bus įgyvendintas iki birželio 1-osios. Dar viena gera žinia – nuo vasario 1-osios geriamojo vandens ir nuotekų kainos sumažėja 6,5 proc. arba 19 centų už kubinį metrą.
Susirinkę gyventojai išsakė nuogąstavimus dėl muziejaus – patikinta, kad ekspozicijai bus ieškoma patalpų, tinkamų eksponavimui ir patogių lankytojams. Žinomos ir dar kartą išklausytos kitos rozalimiečių mintys – vaikų darželio, seniūnijos, bibliotekos pastatų problemos. Šiuos objektus bus siekiama įtraukti į strateginį plėtros planą, sudarant prioritetą jų tvarkymo darbams.
Džiugi žinia – Valstybinių miškų urėdijos Joniškio regioninio padalinio vadovas mūsų savivaldybės vadovus patikino, kad ir toliau bus rūpinamasi Rozalimo miško taku, kuris pritraukia nemažai keliautojų ir gamtos mylėtojų.
Pakruojo rajono savivaldybės vadovai nuoširdžiai dėkoja už susitikime išsakytas nuomones ir skatina visais klausimais kreiptis telefonu, elektroniniais laiškais arba ateinant į savivaldybę.