Suplanuotas valstybinės reikšmės krašto kelių rekonstravimas: kada ir kokios gatvės bus atnaujintos?

Suplanuotas valstybinės reikšmės krašto kelių rekonstravimas: kada ir kokios gatvės bus atnaujintos?
Telšiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Telšių rajono savivaldybės inf.

Kokie darbai suplanuoti komentuoja Telšių rajono savivaldybė.

„Kai šių metų liepos mėnesio viduryje Telšiuose lankėsi LR susisiekimo ministras Marius Skuodis vieni iš pristatytų ir rodytų objektų, kuriuos būtina rekonstruoti, buvo valstybinės reikšmės krašto arba, paprastai sakant, ne savivaldybei priklausantys keliai: Gedimino, Džiugo, Žemaitės, K.Mindaugo ir S.Daukanto gatvės. Kaip matosi pateiktoje schemoje, minėtosios gatvės nuosekliai jungiasi į vieną ištisinę kelio atkarpą, kuriai šiuo metu, atsižvelgiant į nukreiptą eismą dėl Respublikos gatvės rekonstrukcijos darbų, tenka vienas intensyviausių eismo judėjimų srautų. Šį pirmadienį lankantis VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijoje iš generalinio direktoriaus Remigijus Lipkevičiaus išgirdome aiškius sprendimus dėl šių kelių – jie bus rekonstruojami visai netrukus. Dalis kelio bus pradėta tvarkyti 2024 m. pavasarį (schemoje pažymėta juoda ištisine linija), kita dalis - 2025 m. pavasarį (schemoje pažymėta juoda punktyrine linija). Šis pasiektas tikslas – svarbus žingsnis nuosekliai tvarkant mieste esančias gatves ir gerinant susisiekimo kokybę jame“, - po vizito Lietuvos automobilių kelių direkcijoje apie pasiektą tikslą Telšiuose rekonstruoti prastos būklės kelius kalba Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.

Etapais rekonstruojant Gedimino, Džiugo, Žemaitės, K. Mindaugo ir S. Daukanto gatves numatoma: visas važiuojamosios dalies remontas, esamų pėsčiųjų ir dviračio takų rekonstravimas ir naujų įrengimas, automobilių aikštelių įrengimas, autobusų sustojimų paviljonų įrengimas, gatvių bei takų apšvietimas, lietaus nuotekų remontas bei įrengimas, saugaus eismo priemonių įdiegimas, K. Mindaugo ir Sedos gatvių šviesoforų valdomos sankryžos rekonstravimas į žiedinę sankryžą.

Direkcijoje aptarti ir kiti Telšiams svarbūs valstybinės reikšmės rajono keliai, reikalingi įgyvendinti pėsčiųjų ir dviračių takų įrengimai ar esamų takų remontai:

  • dėl dviračių ir pėsčiųjų tako įrengimo nuo Plungės gatvės iki Ilgės ežero bei tako nuo Saulėtekio gatvės iki Viešvėnų seniūnijos Rainių kaimo Mastupio gatvės remonto;
  • dėl asfalto dangos atnaujinimo kelyje nuo Telšių miesto Poškos gatvės iki Ryškėnų kaimo;
  • rekonstruota Muziejaus gatvės Telšiuose dalis nuo L. Giros gatvės iki Poškos gatvės yra  perduodama Telšių rajono savivaldybės nuosavybėn.