Suomijos premjerė: pasitikėjimas Rusija prarastas ištisoms kartoms

Suomijos premjerė: pasitikėjimas Rusija prarastas ištisoms kartoms
Pasaulis
Luhansko srities policijos nuotr.
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Suomijos ministrė pirmininkė Sanna Marin (Sana Marin) ketvirtadienį viešėdama Kijeve sakė, kad po įsiveržimo į Ukrainą Rusijai prireiks dešimtmečių, kad pataisytų savo reputaciją pasaulyje.

Per spaudos konferenciją su Ukrainos vyriausybės vadovo Denysu Šmyhaliu Suomijos premjerė pavadino Rusijos karą prieš Ukrainą „lūžio tašku“ Europai.

Pasak jos, šis karas „iš esmės pakeitė Europos saugumo aplinką ir mūsų požiūrį į Rusiją“.

„Pasitikėjimas prarastas ištisoms kartoms“, – sakė S. Marin.

Premjerės vizitas į Ukrainą surengtas Suomijai ir kaimyninei Švedijai praėjusią savaitę pateiktus istorines paraiškas dėl narystės NATO. Abi šalys atsisakė daugelį dešimtmečių vykdytos neutralumo politikos, visuomenėje išaugus paramai tokiam žingsniui dėl Rusijos invazijos į Ukrainą. 

S. Marin vizito metu apsilankė Irpinėje ir Bučoje – šalia Kyjivo esančiuose miestuose, kur atsitraukus rusų pajėgoms buvo rasta dešimtys brutaliai nužudytų civilių lavonų.  

Premjerė taip pat susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir Aukščiausiosios Rados pirmininku Ruslanu Stefančuku. 

Po vizito paskelbtame pareiškime S. Marin sakė, jog „svarbu, kad Europos Sąjunga būtų vieninga, drąsi ir ryžtinga Rusijos invazijos akivaizdoje“.

Ji taip pat išreiškė paramą glaudesnei Kyjivo ir Briuselio integracijai, nurodžiusi, jog reikia numatyti konkrečius žingsnius, kad Ukraina taptų ES nare.

BNS

Redakcija rekomenduoja