Suomija: Baltijos jūroje pažeistas Rusijos povandeninis telekomunikacijų kabelis

20200729_142909
Pasaulis
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Suomijos valdžia pirmadienį pranešė, kad spalį buvo aptikta, jog buvo pažeistas Rusijos telekomunikacijų kabelis Baltijos jūroje – maždaug tuo pačiu metu, kai buvo pažeista povandeninė infrastruktūra Švedijoje ir Suomijoje.

„Lapkričio 6 dieną Rusijos gelbėjimo laivas „Spasatel Karev“ pradėjo remontuoti „Rostelekom“ telekomunikacijų kabelį „Baltika“ Suomijos įlankoje“, – teigiama Suomijos ekonomikos ministerijos pranešime.

Spalio 12 dieną Rusijos valstybinis telekomunikacijų operatorius „Rostelekom“ informavo suomių ministeriją apie telekomunikacijų kabelio „Baltika“, kurio dalis yra Suomijos išskirtinėje ekonominėje zonoje, pažeidimą.

Tai įvyko praėjus penkioms dienoms po to, kai dėl nuotėkio buvo uždarytas dujotiekis „Balticconnector“ tarp Suomijos ir Estijos.

Spalį Švedijos vyriausybė taip pat pranešė, kad telekomunikacijų kabelis, jungiantis šią Skandinavijos šalį su Estija, buvo pažeistas tuo pačiu metu kaip ir dujotiekis.

„Rostelekom“ pranešė Suomijos valdžiai, kad kabelį „Baltika“, kuris driekiasi apie tūkstantį kilometrų nuo Sankt Peterburgo iki Rusijos Kaliningrado eksklavo, reikia skubiai remontuoti, kad būtų užtikrintas paslaugų teikimas regione.

Spalį Suomijos policija pareiškė mananti, kad žalą dujotiekiui „Balticconnector“ padarė pažeidimo vietoje rastas inkaras, turbūt priklausęs vienam Kinijos laivui.

Valdžia nepatikrino su Honkongo vėliava plaukiojančio laivo „Newnew Polar Bear“ prieš jam išplaukiant į Rusijos šiaurinius teritorinius vandenis.

Suomijos ministras pirmininkas Petteri Orpo (Peteris Orpas) sakė, kad ši Šiaurės šalis bendradarbiauja su Pekinu siekdama daugiau informacijos apie laivą.

Praėjusiais metais, padidėjus įtampai tarp Maskvos ir Vakarų dėl karo Ukrainoje, trys iš keturių „Nord Stream“ dujotiekių Baltijos jūroje buvo apgadinti per povandeninius sprogimus. Tokiu būdu buvo nutrauktas svarbus gamtinių dujų tiekimo kelias iš Rusijos į Europą.

Šio sabotažo priežastis vis dar nežinoma.