REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gyvūnų globa2022 m. Spalio 30 d. 21:13

Šunų depresija: 6 požymiai, kad jūsų augintinis serga

Lietuva

Unsplash.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


248518

Yra įrodymų, kad šunys gali palengvinti žmonių depresiją – tai puiki žinia šunų mylėtojams. Šunys taip pat serga depresija – ji panaši į žmonių. Šunys, kurie neturi apetito, nebesidomi mėgstamais dalykais, nebėra energingi ir nuolat miega, gali sirgti depresija.

Šunų depresijos gydymas visiškai priklauso nuo priežasties, kuri ne visada yra aiški. Tam gali prireikti gydymo derinio, tam tikrų bandymų bei klaidų. Pagrindinis skirtumas tarp žmonių ir šunų depresijos yra tai, kad veterinarai paprastai neskiria antidepresantų. Vaistai dažniau naudojami nuo šunų nerimo sutrikimų, o ne nuo depresijos. Taigi greičiausiai reiktų suprasti šuns depresijos atsiradimo priežastį ir bandyti rasti tiesioginius problemos sprendimus.

Pateikiame šešis požymius, kad jūsų šuo serga depresija.

1. Energijos stoka
Kaip ir žmonėms, šunims depresiją dažnai sukelia serotonino kiekio pokyčiai. Tai pasireiškia mieguistumu ir tuo, kas gali atrodyti kaip tinginystė. Jei jūsų šuo, dar ką tik su džiaugsmu eidavęs pasivaikščioti ir gaudęs teniso kamuoliuką, staiga nebesidomi šiomis veiklomis, tai gali reikšti depresiją. Nenuvertinkite savo šuns kaip tinginio.

2. Valgymo įpročių pasikeitimas
Šunys gyvena dėl maisto. Šunys, kurie jaučiasi prastai, dažniausiai valgo mažiau arba rodo tik nedidelį susidomėjimą maistu. Šį simptomą galima lengvai pastebėti – po vakarienės lieka apčiuopiamų įrodymų. Atkreipkite dėmesį į šiuos įpročius.

3. Miego įpročių pasikeitimas
Letargija 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę turėtų skambinti pavojaus varpais. Mieguisti, nesitraukiantys iš savo guolių šunys dažnai rodo, kad kažkas ne taip. Tai gali būti ženklas, kad jūsų šuniukas susižalojo fiziškai, tačiau skausmas dažnai siejamas su raudojimu ar judesių pasikeitimu, o ne miegu. Jei iš pažiūros niekas neatrodo blogai, jūsų šuo tikrai gali sirgi depresija.

4. Nerimas arba obsesinis elgesys
Nors kai kurios veislės yra labiau nerimastingos ir budresnės nei kitos, bet kuris šuo, staiga prisirišęs prie tam tikro elgesio, gali sirgti depresija. Nuolatinis vienos letenos ar nago kramtymas gali reikšti, kad šuo nusiminęs. Jei jūsų įprastai draugiškas šuo nustoja jus pasveikinti prie durų ir slepiasi svetainėje, kažkas tikrai negerai.

5. Agresija
Nors agresija yra retesnė, kai kalbama apie depresija sergančius šunis, tai gali atsitikti. Depresija ir nerimas dažnai eina koja kojon, o jei šuniukas leidžia tam nerimui jį užvaldyti, gyvūnas gali pasirodyti baisus ir piktas. Kita vertus, kai kurie naminių gyvūnėlių ekspertai mano, kad šunys, kurie jaučiasi ignoruojami, reikalaus dėmesio. Šių veiksnių derinys gali šuniuką gali padaryti labai nepastovios nuotaikos.

6. Nesidomėjimas veikla
Jei jūsų šuns mėgstamiausias dalykas pasaulyje yra parkas ir staiga jis nerodo susidomėjimo (arba per tam tikrą laiką atsiranda nesidomėjimas), jis gali sirgti depresija. Tas pats pasakytina ir apie susijaudinimą dėl tam tikrų žmonių. Šunys, kurie paprastai atsikelia pasisveikinti su visais (arba savo mėgstamu asmeniu), gali likti ramiai, jei jaučiasi labai liūdni.

Jei šuo demonstruoja kurį nors iš šių simptomų, verta apsilankyti pas veterinarą, kad patikrintų, kas iš tikrųjų vyksta, ir augintinis gautų geriausią įmanomą gydymą.

Gyvūnų maistas



REDAKCIJA REKOMENDUOJA