PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2019 m. Rugpjūčio 29 d. 10:18

Sunkiosios technikos priežiūra: ką žinoti?

Kaunas

Reporteris SantaŠaltinis: Etaplius.lt


96696

Sunkioji technika nepamainoma tiek statybose, tiek kelio remonto ar kituose panašiuose darbuose. Dažniausiai ji būna pakankamai sudėtinga, ir eksploatavimui reikia specifinių žinių. Įvairūs technikos gedimai gali įvykti netikėtai, tačiau laiku pasirūpinus technikos priežiūra galima dalies jų išvengti. Taigi, ką apie tai vertėtų žinoti?

Kasdienis patikrinimas

Dėl darbo aplinkosstatybos technika dažniausiai pasidengia įvairiais nešvarumais: dulkėmis, smėliu ar šiukšlėmis. Norint, kad tai netaptų rimtų gedimų priežastimi, prieš pradedant dirbti rekomenduojama vizualiai patikrinti transporto priemonę ar įrenginį. Susikaupusias šiukšles svarbiausia pašalinti nuo tokių vietų kaip radiatorius, oro kondicionierius, kondensatorius ar išmetamasis vamzdis.

Taip pat verta patikrinti, ar nėra aiškiai matomo tepalų nutekėjimo. Nemažiau svarbu, ar oro slėgis padangose yra tinkamas, ar nesimato įtrūkimų ar gumbų, o protektoriaus gylis – pakankamas. Itin svarbu atkreipti dėmesį ir į būtiniausių skysčių lygį: variklio tepalo, aušinimo skysčio, hidraulinės alyvos, degalų ir priekinio stiklo plovimo skysčio. Pastebėjus, kad kažko trūksta, būtina juos papildyti – tai gali padėti užtikrinti, kad statybos technika veiktų sklandžiai ir neįvyktų rimti gedimai.

Kassavaitinė apžiūra

Kiek rimtesnius sunkiosios technikos patikrinimus vertėtų atlikti maždaug kas 100 darbo valandų, t. y. apytiksliai kas savaitę. Visų pirma rekomenduojama sutepti įvairias ašis, įvorę ir guolį, taip pat patikrinti kiekvienos padangos veržles, reikalui esant – priveržti jas.

Be to, svarbu peržiūrėti elektros jungtis, laidus ir kištukus, saugiklius, nuvalyti ir tvirtai pritvirtinti akumuliatoriaus (jei toks yra) kontaktus. Pastebėjus, kad radiatorius ir tepalo aušintuvas yra nešvarūs, reikėtų juos gerai išvalyti suslėgtu oru arba aukšto slėgio vandeniu. Visgi, tam, kad nieko nepažeistumėte, elkitės atsargiai.

Vietose, kur naudojama statybos technika, dažniausiai gausu dulkių ir kitų nešvarumų, dėl kurių gali užsikimšti oro filtrai. Tad patartina juos patikrinti, o reikalui esant – išvalyti arba pakeisti. Svarbiausia to nedaryti suslėgtu oru – jis gali pažeisti filtrą.

Retesni patikrinimai

Retesni sunkiosios technikos priežiūros žingsniai atliekami atsižvelgiant į jos naudojimo laiką. Kas 250 valandų turėtų būti keičiami variklio tepalo ir kuro filtrai. Taip pat patikrinamas alyvos lygis priekinėje ir galinėje ašyse, pavaros. Po pirmųjų 500 valandų jos dažniausiai yra keičiamos (vėliau tai daroma kas 1500 val.), atkreipiamas dėmesys į tai, ar akumuliatorius nėra pažeistas korozijos. Kas 1500 valandų papildomai pakeičiama hidraulinė alyva ir patikrinama stabdžių sistema, o kas 3000 – hidraulinės žarnos, varžtai, stebima, ar nėra įtrūkimų, nesandarumų.

Užtikrinkite saugumą

Be tinkamos priežiūros, labai svarbu pasirūpinti ir tuo, kad darbas su statybos technika ar kitokiomis sunkiasvorėmis mašinomis būtų saugus. Visų pirma reikėtų gerai susipažinti su įrangos valdymu, o reikalui esant – pasikonsultuoti su profesionalais. Taip pat atidžiai įvertinti aplinką, kurioje planuojate dirbti: aplink esančius objektus, grindinį ar dirvožemį, oro sąlygas.

Nors sunkioji technika yra pakankamai brangi, žmogaus sveikata ir gyvybė – kur kas vertingesnė. Naudojantis tokio tipo įrenginiais, būtina pasirūpinti tiek savimi (dėvėti šalmą, ryškią liemenę ir pan.), tiek aplinkiniais. Net ir trumpas dėmesio nukreipimas gali turėti liūdnas pasekmes, todėl svarbu dirbti susikaupus ir stebėti aplinką. Jei įrenginiai turi įspėjamųjų ženklų, privaloma į juos atsižvelgti. Pavyzdžiui, kai kurios jų dalys gali būti labai įkaitusios, todėl jas liesti itin pavojinga.

Jei jus domina statybos technika ir jos priežiūra, ši informacija gali išties praversti. Reguliari įrenginių patikra ir saugumo reikalavimų paisymas – tai, kas leidžia pasiekti geriausius darbo rezultatus. Tad nedelskite, skirkite apžiūrai ir savalaikiam remontui dėmesio, o prireikus operatyviai kreipkitės į patyrusius meistrus: juk nuo to priklausys ir saugumas.

Reklama