Šumsko ir Tverečiaus punktus pasienyje planuojama uždaryti nuo kito penktadienio

64d33ee85c99620230809lbal46920
Vilnius
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Šumsko ir Tverečiaus pasienio kontrolės punktus pasienyje su Baltarusija planuojama uždaryti nuo kito penktadienio, BNS patvirtino susisiekimo ministro patarėja Gabrielė Vasiliauskaitė.

Pasak jos, tai preliminari data, dėl jos ministrai spręs kitą savaitę per Vyriausybės posėdį trečiadienį. Anksčiau buvo planų dėl to apsispręsti šeštadienį.

Susisiekimo ministerijos parengtame Vyriausybės nutarimo projekte iki šiol įrašyta rugpjūčio 15 diena. Šiuo projektu siūloma laikinai sustabdyti veiklą Šumsko ir Tverečiaus pasienio kontrolės punktuose.

Ministerijos rašte nurodoma, jog veiklą punktuose siūloma laikinai stabdyti „dėl geopolitinių aplinkybių ir grėsmių sumažinimo“.

Transporto srautas bus nukreipiamas į baigiamą rekonstruoti Medininkų pasienio kontrolės punktą, kuris yra didžiausias ir techniškai aprūpintas. Kaip teigiama rašte, šiame punkte yra rentgeno kontrolės sistema, tuo metu Tverečiaus ir Šumsko punktuose jos nėra.

Sprendimas uždaryti punktus priimamas reaguojant į galimas grėsmes dėl į Baltarusiją persikėlusių dalies „Wagner“ samdinių.