PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Pasaulis2024 m. Lapkričio 15 d. 14:12

Sulaukusi 101-erių mirė Japonijos princesė Yuriko

Pasaulis

Japonijos princesė Yuriko / YouTube

EtapliusŠaltinis: BNS


329257

Staiga pablogėjus sveikatai mirė 101-erių Japonijos princesė Yuriko, karo laikų imperatoriaus Hirohito brolienė ir vyriausia imperatoriškosios šeimos atstovė, pranešė rūmų pareigūnai.

Yuriko mirė penktadienį vienoje iš Tokijo ligoninių, paskelbė Imperatoriškųjų namų ūkio agentūra. Ji nenurodė mirties priežasties, tačiau Japonijos žiniasklaida teigė, kad ji mirė nuo plaučių uždegimo.

Aristokratė Yuriko gimė 1923-iaisiais, būdama 18 metų ištekėjo už princo Mikasos, Hirohito jaunesniojo brolio ir dabartinio imperatoriaus Naruhito dėdės, likus keliems mėnesiams iki Antrojo pasaulinio karo pradžios.

Ji pasakojo, kad su vyru ir mažamete dukrele gyveno slėptuvėje po to, kai 1945-aisiais, paskutiniaisiais karo mėnesiais, JAV bombarduojant Tokiją, sudegė jų namai.

Yuriko užaugino penkis vaikus ir rėmė Mikasos senovės Artimųjų Rytų istorijos tyrimus, kartu eidama oficialias pareigas ir dalyvaudama labdaringoje veikloje, įskaitant susijusią su motinų ir vaikų sveikatos gerinimu. Ji pergyveno savo vyrą ir visus tris sūnus.

Po jos mirties Japonijos imperatoriškojoje šeimoje liko 16 asmenų, įskaitant keturis vyrus, šaliai sprendžiant dilemą, kaip išsaugoti karališkąją šeimą ir valdančiosios partijos konservatoriams primygtinai reikalaujant, kad sosto įpėdiniu taptų tik vyriškosios lyties atstovas.

Nuo 1947 metų galiojantis Imperatoriškųjų rūmų įstatymas, iš esmės išsaugantis konservatyvias prieškario šeimos vertybes, leidžia tik vyrams paveldėti sostą. Imperatoriškosios šeimos moterys, ištekėjusios už paprasto žmogaus praranda karališkąjį statusą.

Jauniausias Japonijos imperatoriaus įpėdinis princas Hisahito (Hisahitas) – Naruhito sūnėnas –yra paskutinė imperatoriškosios šeimos viltis išlikti, jei nebus pakeistos taisyklės, kurios leistų moteriai paveldėti sostą. Vyriausybė svarsto, kaip išsaugoti monarchiją, nekeičiant taisyklių dėl moterų.

Pietų Amerikoje viešintis Japonijos ministras pirmininkas Shigeru Ishiba (Šigerus Išiba), kuris atvyko dalyvauti Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių ekonominio bendradarbiavimo (APEC) ir Didžiojo dvidešimtuko (G-20) šalių lyderių aukščiausiojo lygio susitikimuose, paskelbė pareiškimą, kuriame pareiškė nuoširdžią užuojautą.

„Negaliu nesijausti nuliūdęs išgirdęs apie netektį. Kartu su kitais Japonijos piliečiais reiškiu nuoširdžią užuojautą“, – sakoma ministro pirmininko Sh. Ishibos pareiškime.

Šimtametė Yuriko buvo geros sveikatos iki kovo, kai patyrė insultą ir susirgo plaučių uždegimu. Imperatoriškųjų namų ūkio agentūra teigia, kad rytais ji mėgdavo mankštintis žiūrėdama kasdienę sporto programą per televiziją. Ji taip pat toliau skaitė daugybę laikraščių ir žurnalų, mėgo žiūrėti žinias ir beisbolą per televiziją. Saulėtomis dienomis ji sėdėdavo rūmų sode arba kitose vietose, kur būdavo vežiojama neįgaliojo vežimėliu.

Po insulto Yuriko buvo paguldyta į ligoninę ir nuo to laiko jai buvo skirta intensyvi priežiūra. Jos sveikata per pastarąją savaitę pablogėjo, pranešė Imperatoriškųjų namų ūkio agentūra.

#JAPONIJA#PRINCESĖ#YURIKO#MIRTIS