Sukurta nauja suaugusiųjų mokymo platforma, gyventojai galės pasinaudoti parama kursams

pexels-marek-levak-2265488
Lietuva
Pexels.com
Vilmantas Venckūnas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje antradienį pristatyta nauja suaugusiųjų mokymo platforma „Kursuok.lt“.

Prieš jos startą ministerija skelbė, kad tai pirma platforma Lietuvoje, kurioje bus galima rinktis norimus mokymus ir gauti 500 eurų finansavimą – jis skirtas penkeriems metams. Taip pat platforma bus atvira visiems mokymų teikėjams.

Programą pristatęs švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas teigė, kad panašios platformos veikia Prancūzijoje, Nyderlanduose, Singapūre. 
 
Į valstybės paramą gali pretenduoti visi dirbantys Lietuvos gyventojai nuo 18 iki 65 metų, turintys aukštąjį arba profesinį išsilavinimą. Iki antradienio platformoje užsiregistravo 185 žmonės.

Šiuo metu siūlomos 49 skirtingos mokymo programas, jas siūlo 15 paslaugų teikėjų. 
 
Viceministrės Agnės Kudarauskienės teigimu, iki šiol Lietuvoje nebuvo vienos sistemos, kur būtų sutelkti mokymų teikėjai, norintys mokytis suaugusieji ir valstybės finansavimas. 
 
„Kai atsiranda vieninga sistema, valstybės finansavimas, atsiranda kokybės standartas“, – sakė A. Kudarauskienė.

Jos teigimu, mokymų kokybė bus užtikrinama trimis etapais. Pirmiausia, mokymų teikėjas užsiregistruoja sistemoje ir jo siūlomus mokymus įvertina ekspertai. Jį įvertinti galės ir kursą baigę žmonės. Be to, ketinama kursus įvertinti ir atsitiktiniu būdu ar gavus nusiskundimų iš vartotojų.

Pasak G. Jakšto, nors kursuose prioritetas teikiamas skaitmeniniams įgūdžiams gerinti, Kursuok.lt siūlys ir kalbų mokymąsi, kūrybiškumo, pilietiškumo programas.  
 
Ministro teigimu, finansavimas šiai programai yra ribotas, tad norintieji gauti valstybės paramą turėtų paskubėti.

„Kviečiu visus nedelsti, registruotis, nes finansavimas yra ribotas. (....) Kad neliktumėte už borto, kviečiu visus registruotis ir pasinaudoti galimybe“, – antradienį per spaudos konferenciją kalbėto G. Jakštas.

Ministro teigimu, norintieji mokytis tą gali daryti ir už savo lėšas.  
 
Nors šiuo metu valstybės parama gali pasinaudoti tik dirbantys gyventojai, anot A. Kudarauskienės, po kelių mėnesių platforma galės naudotis ir Užimtumo tarnybos klientai.