Sukčiai pinigus renkasi, naudodamiesi skaudžiausiomis nelaimėmis ir netgi karu Ukrainoje

Sukčiai pinigus renkasi, naudodamiesi skaudžiausiomis nelaimėmis ir netgi karu Ukrainoje
Marijampolė
Birutė Montvilienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vienas po kito užgriūvantys skaudūs įvykiai gyventojus telkia vienybei, atjautai ir pagalbai. Tačiau tikrai ne visus. Kaip sakoma, nei Dievo, nei velnio nebijantys nusikaltėliai sėkmingai naudojasi ir avarijoje žuvusiųjų artimųjų vardu, ir karu Ukrainoje.

Po publikacijų Marijampolės apskrities laikraštyje „Suvalkietis“ apie vasario 17-ąją kelyje Marijampolė–Vilkaviškis penkių vaikų tėvus pražudžiusią nelaimę, kai ant jų automobilio užvirto medis, socialiniame tinkle „Facebook“ buvo skelbiama žuvusios moters motinos sąskaita, prašoma paremti našlaičiais likusius vaikus.

Tačiau savaitgalį redakcijos darbuotojams kilo įtarimų, kad šia nelaime naudojasi sukčiai. Buvo pastebėta, kad informacija apie vasario 17-osios įvykį ir nuotraukos viešinamos grupėje „Vilkaviškio skelbimai“, taip pat prašant pagalbos, tačiau kaip nuotraukų autorių nurodant nelaimės metu žuvusios moters motiną. Kilus įtarimams, kad kažkas čia ne taip, buvo atsekta, jog sąskaita yra kita, nežinomos įmonės vardu. Suvedus banke sąskaitos numerį mokėjimui atlikti rodoma, kad sąskaita sukurta įmonės, apie kurią viešuose skunduose teigiama, jog ja naudojasi sukčiai. Tuomet „Suvalkiečio“ redakcija susisiekė su žuvusiųjų artimaisiais. Paaiškėjo, kad nelaimę gyvenantys žmonės iš tiesų nieko nėra girdėję apie tokią įmonę ir neva jiems renkamą paramą.

Pirmadienį redakcija pastebėjo, kad jau tos pačios įmonės vardu, nurodant ir tą pačią sąskaitą, kaip ir tragiškos avarijos atveju, renkama neva piniginė parama Ukrainos žmonėms. Bjauriausia, kad šiuo atveju įtariami sukčiai naudojosi dar nuo 2014 metų Ukrainos ginkluotąsias pajėgas bei nuo karo nukentėjusius civilius remiančios, o šiomis dienomis tiesiog pasiaukojančiai dirbančios nevyriausybinės organizacijos, viešosios įstaigos (VšĮ) „Mėlyna ir geltona“ („Blue /Yelow“) vardu. Įtariami sukčiai, deja, skelbė ne VšĮ sąskaitos banke numerį, o kopijuodami šios organizacijos viešus pranešimus skelbė tą pačią sąskaitą, į kurią neva rinko paramą kelyje automobilį užgriuvus medžiui žuvusios šeimos artimiesiems.

Visa informacija apie galimą sukčiavimą perduota policijai. Gyventojų prašoma būti budrių. Pinigines lėšas aukokite itin apdairiai, tiesiogiai prisijungę prie patikimų labdaros organizacijų tinklalapio, o ne per nuorodas, kuriomis dalijamasi socialiniuose tinkluose.

Pateiktose ekrano nuotraukose matyti, kad bandant suklaidinti geranoriškai nusiteikusius gyventojus parama žuvusių sutuoktinių artimiesiems ir VšĮ „Mėlyna ir geltona“ buvo renkama į tą pačią sąskaitą, o apie paramos rinkimą skelbė tokiu pat vardu ir pavarde socialiniame tinkle užsiregistravęs asmuo. Šiuo metu šios panelės ar ponios vardu įregistruotos dvi paskyros jau nebeveikia, bet keletas yra ir aktyvių. Gali būti, kad tarp jų kažkuri iš tiesų yra realaus žmogaus, kuris net nenutuokia, kad jo vardu ir pavarde gali naudotis sukčiai. Taigi, nenustebtume, jei policijos tyrimas atskleistų, kad į minėtą įtartiną sąskaitą patekusiais paaukotais pinigais buvo remiami ne tragediją išgyvenę žmonės, o laisvės atėmimo vietose bausmes atliekantys nuteistieji.

Vasario 17-ąją Vilkaviškio – Marijampolės kelyje automobilį užgriuvus vėjo nulaužtam medžiui žuvusių sutuoktinių artimiesiems paramą galima pervesti į žuvusios moters mamos Editos Šindelmeizerienės sąskaitą banke LT 36 7300 0100 3318 3205. Mokėjimo paskirtyje būtina nurodyti PARAMA.

Ukrainos ginkluotąsias pajėgas bei nuo karo nukentėjusius civilius remiančią VšĮ „Mėlyna ir geltona“ galima paremti paramą pervedant į šią sąskaitą banke: LT17 7300 0101 4089 4869. Taip pat būtina nurodyti, kad mokėjimo paskirtis: PARAMA.

 

Redakcija rekomenduoja