Suimtas apie užminuotą teismo pastatą pranešęs zarasiškis

Suimtas apie užminuotą teismo pastatą pranešęs zarasiškis
Zarasai
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Teismas leido mėnesiui suimti 28 metų Zarasų rajono gyventoją, kuris įtariamas melagingai pranešęs apie neva užminuotą teismo pastatą Zarasuose, kur turėjo vykti jo baudžiamosios bylos nagrinėjimas, antradienį pranešė prokuratūra.

Lapkričio 14 dienos popietę į Bendrąjį pagalbos centrą (BPC) paskambinęs vyras pranešė, kad į Utenos apylinkės teismo Zarasų rūmus įneštas sprogmuo. Buvo įvestas planas „Skydas“, nutrauktas teismo darbas ir iš pastato evakuoti žmonės. Patikrinę patalpas išminuotojai sprogmenų nerado.

Dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jį atliekantys Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai netrukus nustatė įtariamąjį – Zarasų rajono gyventoją G. B.

Atlikdami kratą jo namuose, policijos pareigūnai rado galimai neteisėtai laikomus 45 šovinius, todėl G. B. pareikšti įtarimai ir dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis.

Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras Mindaugas Rašinskas penktadienį kreipėsi į Utenos apylinkės teismo Utenos rūmus, prašydamas G. B. skirti kardomąją priemonę – suėmimą  trijų mėnesių laikotarpiui. Prokuroro prašymą teismas patenkino iš dalies, įtariamasis suimtas mėnesiui.

Pasak šiam ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Manto Jurkėno, nors G. B. neigia melagingai ant kojų sukėlęs specialiąsias tarnybas, surinkti duomenys leidžia įtarti, kad tai padarė būtent jis.

„Įtariama, kad nutraukti teismo darbą minėtas asmuo nusprendė siekdamas, kad tą popietę neįvyktų iš anksto suplanuotas bylos, kurioje jis teisiamas už tyčinius, sunkų ir apysunkį, nusikaltimus posėdis“, – sakė prokuroras.

Utenos apylinkės teismo Zarasų rūmuose šiuo metu nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje G. B. kaltinamas sunkiai sutrikdęs žmogaus sveikatą panaudojant neteisėtai laikytą savadarbį šaunamąjį ginklą.