Sugėrovą padegęs anykštėnas išgirdo teismo nuosprendį: skirtas ne tik areštas, bet ir tenkintas Ligonių kasos ieškinys

Teismas
Anykščiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmai antradienį padėjo tašką byloje, kurioje Anykščių rajono gyventojas buvo kaltinamas išgertuvių metu padegęs spiritu apsilaisčiusį bičiulį. 62 metų J. G. teismas pripažino kaltu sunkiai sutrikdžius sveikatą dėl neatsargumo.

Kaip nurodo prokuratūra, šių metų liepos 8 dienos vakarą Anykščių rajone vykusių išgertuvių metu vienas iš vyrų netyčia apsilaistė drabužius 95 laipsnių stiprumo spiritu, kurį jie gėrė. Šalia jo sėdėjęs J. G. bandė prisidegti cigaretę, tačiau lūžus degtukui žiežirba nukrito ant greta sėdėjusio vyro drabužių ir iškart plykstelėjo liepsna.

Užgesinus liepsnas, J. G. ir dar vienas išgertuvių dalyvis toliau girtavo. O apdegęs vyras kitą rytą klaidžiojo po kaimą, kol vietos gyventojai, pamatę baisų vaizdą, iškvietė greitosios pagalbos medikus.

Nukentėjusysis buvo gydomas Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje. Ekspertai jam nustatė 2–3 laipsnio nudegimus, apėmusius iki 29 procentų kūno paviršiaus.

Susipažinusi su bylos medžiaga, Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmų teisėja pripažino J. G. kaltu dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo.

Anykštėnui skirta galutinė 30 parų arešto bausmė. Teismas taip pat tenkino Panevėžio teritorinės ligonių kasos civilinį ieškinį ir priteisė iš kaltinamojo 22 599 eurus už nukentėjusiojo gydymą.