„Sūduvos“ krepšininkės 2018 metus pradėjo pratęsdamos pergalių seriją

Marijampolė

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt

25525

2018 metais Lietuvos krepšinio moterų lygos (LMKL) kovos startavo trejomis rungtynėmis, kuriose Marijampolės „Sūduvos“ krepšininkės pratęsė dar pernai pradėtą pergalių seriją, Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ pasiekė antirekordą, o Ukmergės „Vilkmergė“ sugrįžo su nauju veidu komandoje.

Savo tvirtovę dvikovoje su Kauno „Aistėmis-LSU“ apgynusios „Sūduvos“ krepšininkės įsirašė aštuntąją pergalę iš eilės. Iš viso 12 rungtynių per 13 turų laimėjusio lygos čempionės toliau puikuojasi turnyro lentelės viršūnėje.

Prie baudų metimų linijos savų žiūrovų akivaizdoje užtikrintai besijautusios marijampolietės pro šalį metė vos sykį - realizavo 16 iš 17 metimų. Beveik tobulai lengvus taškus rinkusios „Sūduvos“ krepšininkės 94,12 proc. taiklumą užfiksavo trečią kartą šį sezoną. Prieš tai jos tokį rezultatą pasiekė dvejose namų rungtynėse su „Hoptrans-Sirenomis“ ir Šiaulių „Šiauliais-Universitetu“.

Triuškinančia pergale 83:52 pasibaigusiame mače „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius leido pasireikšti visoms 11 susitikimui registruotų krepšininkių, o jų laiką aikštėje suskirstė itin kruopščiai. Daugiausiai rungtyniavo Kateryna Dobrikova, aikštėje praleidusi beveik 25 minutes, o mažiausiai - Neringa Skadaitė, kuri ant parketo praleido apie 12 minučių.

Situacija puikiai pasinaudojo ir „Hoptrans-Sirenų“ specialistas Mantas Šernius. Jo vadovaujamoje ekipoje ilgiausiai aikštėje išbuvo Eglė Malašauskė (25 minutes), o trumpiausiai - Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė (15 minučių).

Klaipėdos „Fortūnai“ jokių šansų nepalikusios „Hoptrans-Sirenų“ atstovės (91:55) pataikė vos vieną tolimą metimą iš 14 ir pakartojo Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ užfiksuotą antirekordą, bet tuo pačiu tapo ir naujo prasčiausio rezultato autorėmis - vos 7,14 procento siekęs pataikymas iš tritaškių zonos.

„Šiaulių-Universiteto“ vedlė Brigita Sinickaitė mūšyje su Ukmergės „Vilkmerge“ per 37 minutes pelnė 17 taškų, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 5 kamuolius, tačiau net 9 kartus suklydo ir pakartojo ketvirtą prasčiausią LMKL sezono rezultatą. Daugiausiai - 14 kartų - šį sezoną suklydo B. Sinickaitės komandos draugė Dominyka Paliulytė.

„Vilkmergę“ į pergalę prieš „Šiaulius-Universitetą“ vedusi Rita Žilinskaitė šeštadienio mače ilsėjosi vos 2 min. 5 sek. Beveik 38 minutes aikštėje praleidusi R. Žilinskaitė tiek rungtyniavo pirmą kartą šį sezoną. Ji pelnė 18 taškų, atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, tačiau 5 sykius suklydo.