"Sūduva" pateko į kitą UEFA Europos lygos turnyro etapą

Marijampolė

Gintaras KandrotasŠaltinis: Etaplius.lt

8729

Marijampolės „Sūduva“ pateko į kitą UEFA Europos lygos turnyro etapą. Atsakomąsias pirmojo atrankos etapo rungtynes marijampoliečiai savo aikštėje žaidė su Soligorsko „Šachtioru“ (Baltarusija) ir laimėjo 2:1 (1:1). Pirmosios rungtynės baigėsi lygiosiomis 0:0.

„Suduva“ rungtynes pradėjo aktyviai ir netrukus kamuolys po K.Laukžemio smūgio atsidūrė svečių vartuose. Tačiau įvartis nebuvo įskaitytas dėl nuošalės. Vėliau būta dar kelių pavojingų momentų 12-ą, 18-ą, 15-ą min., tačiau įvarčio pasiekti nepavyko. Savo ruožtu ir baltarusiai surengė keletą kontratakų.

Pirmąjį įvartį 33-ią min. krisdamas gražiu smūgiu pelnė Povilas Leimonas. Deja, skaičiai 1:0, palankūs „Sūduvai“, švieslentėje buvo neilgai. Jau po keturių minučių J.Kovaliovas išlygino rezultatą.

43 min. baltarusių gynėjas S.Matveičukas gavo antrą ją geltoną kortelę ir turėjo palikti aikštę. Marijampoliečiai įgijo kiekybinę persvarą.

Antrajame kėlinyje progų turėjo abi komandos, o mažumoje žaidę svečiai aktyvumu stengėsi nenusileisti šeimininkams ir sukūrė ne vieną pavojingą momentą prie jų vartų. Savo ruožtu kėliniui baigiantis „Sūduva“ surengė „Šachtioro“ vartų šturmą, pasižymėti galėjo K.Laukžemis, O.Verbickas, tačiau įvarčio vis nebuvo. Ir tik per teisėjo pridėtą laiką lemiamą įvartį galva įmušė Algis Jankauskas. 2:1! Beje, prieš pat finalinį švilpuką viskas galėjo pasikeisti: svečių smūgiuotą kamuolį marijampoliečiai išmušė jau nuo vartų linijos.

Pergalė 2:1 atvėrė duris „Suduvai“ į kitą UEFA Europos lygos turnyro etapą. Čia laukia susitikimas su Latvijos „Liepaja“. Latviai išvykoje buvo pralaimėję 1:3, tačiau atsakomosiose rungtynėse namuose 2:0 įveikė Šiaurės Airijos „Crusaders“.

„Sūduvos“ ir „Liepajos“ dvikovos laimėtoja trečiajame atrankos raunde susitiks su Stambulo „Fenerbachce“.