Suabejojus mokymais ukrainiečiams, Šiaulių rajono konservatorius stabdo narystę partijoje

photo_2430872
Šiauliai
Vrk.lt nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Šiaulių rajono tarybos narys, konservatorius Simonas Strelcovas sustabdė narystę partijoje, kilus abejonėms dėl jo ukrainiečiams organizuotų mokymų ir galimo interesų konflikto, ketvirtadienį pranešė naujienų portalas „Delfi“.

„Atsižvelgdamas į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, Simonas Strelcovas informavo, kad nuo šiandien stabdo narystę partijoje iki tol, kol bus atsakyta į kilusius klausimus dėl susidariusios situacijos“, – portalui sakė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų vykdomasis sekretorius Martynas Prievelis.

„Delfi“ anksčiau ketvirtadienį skelbė, kad S. Strelcovas ir jo vadovaujama viešoji įstaiga praėjusiais metais gavo 35 tūkst. eurų paramos lėšų, skirtų Lietuvoje esančių ukrainiečių mokymams.

Tačiau tiek Šiaulių rajono savivaldybės meras, tiek paramą suteikęs Japonijos profesorius Inaba Chiharu išreiškė abejonių, ar mokymai iš tikrųjų įvyko, ir dėl galimo interesų konflikto.

S. Strelcovas ir jo įstaiga pati mokymų nerengė, o pirko tokias paslaugas. Jos buvo įsigytos ir iš politiko sutuoktinės Živilės Strelcovienės.

Šiaulių rajono politikas, taip pat vadovaujatis Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejui, sakė, kad mokymai įvyko ir buvo kokybiški.