PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Kovo 14 d. 14:23

Su­ne­ri­mu­sius tėvus ra­mi­na – vai­kai be mo­kyk­los ne­liks

Šiauliai

Aistros. Daugiausia aistrų kilo dėl kelių miesto progimnazijų. „Sandoros“ progimnazijoje jau pirmą naujų klasių komplektavimo dieną gauta daugiau tėvų prašymų, nei mokykloje laisvų vietų. („Sandaros" progimnazijos nuotr.)

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


121101

Šiaulių mokyklos kovo mėnesį pradėjo mokinių priėmimą į naujai formuojamas klases. Nors vaikų priėmimas – kasmet vykstantis procesas, šiemet kilo nemažai aistrų. Į kelias populiaresnes miesto progimnazijas gauta gerokai daugiau tėvų prašymų, nei mokyklose yra laisvų vietų. Mokinių tėvai piktinasi net kelias valandas laukę gyvoje eilėje, bet išgirdę, kad laisvų vietų mokykloje nebėra. Pavyzdžiui, Šiaulių „Sandoros“ progimnazijoje, kurioje didžioji dalis tėvų prašymus teikė pasirašytus el. parašu, klasės buvo užpildytos vos po minutės.

Organizavo kursus būsimų mokinių tėvams

Komentuodamas, kaip šiemet vyko naujų klasių formavimas, kai daugiau kaip 40 prašymų į priešmokyklinio ugdymo grupes gauta vos per pirmą minutę nuo paskelbtos priėmimo pradžios, Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos direktorius Kęstutis Šaltis juokauja.

„Tai tik parodo, kad turime tėvelius, kurie yra puikiai įvaldę kompiuterines technologijas, moka naudotis el. parašu“, – sako K. Šaltis.

Direktorius pasakoja, kad prieš trejus metus „Sandoros“ progimnazijos oficialioje interneto svetainėje pirmą kartą paskelbta informacija – norint mokyklai pateikti prašymą, nebūtina atvykti į mokyklą. Galima pasinaudoti el. parašo teikiamais privalumais.

„El. parašas jau gana seniai įteisintas LR elektroninio parašo įstatymu. Nuo 2022 m. visoje šalyje planuojama įvesti centralizuotą priėmimą į visas valstybines ir savivaldybių mokyklas – viskas būtų tik el. būdu. Atsižvelgdami į šiuos niuansus, mokinių tėvelius jau ne pirmus metus raginome iš vakaro prie mokyklos nestatyti palapinių miestelio, tikintis, kad, anksčiau užsiėmus gyvą eilę, bus daugiau šansų patekti į mokyklą. Akivaizdu, kad šiemet mus tikrai išgirdo“, – juokauja progimnazijos direktorius.

K. Šaltis neslepia – šiemet didžioji dalis prašymų mokyklai buvo pateikti el. būdu, nes vasario 17 d. progimnazijoje būsimų mokinių tėvams buvo organizuoti kursai „Dokumentų pasirašymas el. parašu“. Šiuose kursuose dalyvavo 34 mokinių tėvai, kurie išmoko naudotis el. parašu.

„Matyt, šie tėveliai ir sudarė didžiąją dalį tų, kurie kovo 2 d. lygiai 8 val. į mokyklos el. pašto dėžutę atsiuntė visus reikiamus dokumentus, kad būtų įtraukti į preliminarų 2020 m. priimamų mokinių sąrašą. Gyvos eilės mokyklos koridoriuje ryte irgi neišvengėme, bet ryte prie raštinės durų laukė vos keliolika tėvelių, o būtų laukę kelios dešimtys. Deja, visų norinčiųjų priimti negalėsime, todėl tuos, kurie pateikė prašymus vėliau, nukreipiame į šalia mūsų, vos už tvoros, esančią progimnaziją, su kuria dalijamės aptarnaujama teritorija“, – sako K. Šaltis.

Šiauliuose nė vienas vaikas be mokyklos neliks

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė pripažįsta, kad šiemet daugiausia mokinių tėvų aistrų kilo dėl kelių pietinio mikrorajono progimnazijų. Keliose progimnazijose jau pirmą naujų klasių komplektavimo dieną gauta beveik dvigubai daugiau tėvų prašymų į pirmas klases ir priešmokyklinio ugdymo grupes, nei mokyklose yra laisvų vietų.

Vis dėlto A. Lesauskienė ramina, kad Šiauliuose nė vienas vaikas be mokyklos neliks.

„Savivaldybės pagrindinis tikslas – kad visi priešmokyklinio amžiaus vaikai, kurie gyvena Šiaulių teritorijoje, rastų vietą mokykloje, esančioje arčiausiai vaiko namų. Žinoma, kaip ir kasmet, gali būti situacijų, kai nei mokykloje, nei šalia esančiame darželyje laisvų vietų nebėra, nėra galimybių atidaryti ir papildomų grupių. Kiekvieną tokį išskirtinį atvejį atsakingai išanalizuosime, įsiklausysime į kiekvienos šeimos situaciją ir rasime geriausią sprendimą“, – sako A. Lesauskienė.

Savivaldybės atstovės teigimu, jai suprantamas tėvų noras savo vaikui parinkti geriausią, jų manymu, ugdymo įstaigą. Tačiau Savivaldybė laikosi pozicijos, kad būtina užtikrinti visų Šiaulių miesto gyventojų poreikius.

Naujų klasių formavimas vyks iki pat balandžio 30 d.

A. Lesauskienė atkreipia dėmesį, kad panašiai kaip „Sandoros“ progimnazijoje, bus elgiamasi ir kitose ugdymo įstaigose, kurios gavo daugiau prašymų, nei turi laisvų vietų, – mokiniai bus nukreipiami į artimiausią tą pačią programą vykdančią mokyklą, kurioje yra vietų.

„Kovo 2 d. prasidėjęs mokinių priėmimas į naujai formuojamas klases kitiems mokslo metams vis dar vyksta, daugelyje miesto mokyklų dar negautas numatytas prašymų skaičius, kad būtų suformuotos pilnos klasės. Ir visi šie procesai vyks iki pat balandžio 30 d. Turime pakankamai laiko analizuoti situaciją, aiškintis, kiek yra tėvų, kurie prašymus yra pateikę į daugiau nei vieną mokymo įstaigą“, – sako A. Lesauskienė.

Atsižvelgiant į 2020 m. vasario mėn. gyventojų registro duomenis, buvo apskaičiuota, kiek kokiame miesto mikrorajone gyvena priešmokyklinio ar mokyklinio amžiaus vaikų. Remiantis šiais duomenimis, Savivaldybės taryba kiekvienai mokyklai patvirtino aptarnaujamas teritorijas.

Savivaldybės atstovų teigimu, visi mokiniai turėtų gauti vietą vienoje iš mokyklų ar darželių, esančių arčiausiai jų gyvenamosios vietos.

Etaplius“ informacija