REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugpjūčio 24 d. 16:10

Su migrantų krize kovojančiai Lietuvai – ypatinga Austrijos parama

Vilnius

VRM nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


185648

Lietuvos pasienyje apsilankęs ir su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite susitikęs Austrijos vidaus reikalų ministras Karlas Nehammeris pasveikino čia dirbančius savo šalies specialiųjų pajėgų pareigūnus ir apžiūrėjo, kaip įrengiami Austrijos suteikti moduliniai būstai migrantams. Dėkodamas su beprecedente migrantų krize kovojančiai Lietuvai jis pažadėjo suteikti tokią pagalbą, kokios tik reikės.

„Šioje vietoje aiškiau nei bet kada mes matome ir pareiškiame, kad neleisime Europos Sąjungai (ES) būti šantažuojamai neteisėtais migrantais ir neleisime Baltarusijai pasinaudojant žmonių kančia daryti įtakos ES politikai.

Austrija yra dėkinga Lietuvai už sienos apsaugą, nes Lietuvos sienos apsauga reiškia ir Austrijos sienos apsaugą. Austrijos Vyriausybė ne tik kalba apie pagalbos ir solidarumo svarbą, tačiau realiai teikia paramą. Garbė, kad mūsų EKO COBRA pareigūnai dirba ten, kur jų patirtis labiausiai reikalinga.

Mums, kaip strateginiams partneriams, svarbu atkreipti Europos Komisijos dėmesį į tai, kad stipri ES sienų apsauga, greitas prieglobsčio prašymų nagrinėjimas ir grąžinimas į kilmės šalis yra mūsų saugumo prioritetas“, – pareiškė pasienyje apsilankęs Austrijos vidaus reikalų ministras.

„Liepą neformalioje ES vidaus reikalų ministrų taryboje su Graikijos vidaus reikalų ministru kalbėjomės apie migrantų krizę. Jis pasiūlė prašyti Austrijos specialiųjų pajėgų EKO COBRA pagalbos ir tuoj pat paskambino Austrijos vidaus reikalų ministrui. Šiandien Lietuvoje dirba 13 Austrijos EKO COBRA specialiojo dalinio pareigūnų su savo technika, o Austrija viena pirmųjų šalių, pradėjusių teikti techninę ir humanitarinę pagalbą Lietuvai.

Šiandien sulaukiame vis daugiau tiek politinės, tiek finansinės, tiek techninės paramos ir humanitarinės pagalbos. Austrijos ir kitų pasaulio šalių palaikymas Lietuvai yra labai svarbus. Net ir šis vizitas yra svarbi žinia diktatoriui A. Lukašenkai, kad esame vieningi ir turime Austrijos bei kitų šalių palaikymą“, – sakė A. Bilotaitė.

Parama – migrantams apgyvendinti

Pasienyje kartu su Austrijos ir Lietuvos vidaus reikalų ministrais lankėsi ir Austrijos užsienio reikalų ministras Alexanderis Schallenbergas bei Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Svečiai Padvarionių užkardoje apžiūrėjo Austrijos suteiktus ir į Lietuvą jau atgabentus modulinius namelius, kurie laikinoje stovyklavietėje pakeis palapinių miestelį. Iš viso Austrija suteikė 50 modulinių namelių. Čia Austrijos vidaus reikalų ministras susitiko su EKO COBRA pajėgų pareigūnais.

Ministrai apsilankė ir prie Lietuvos – Baltarusijos valstybių sienos, kur įvertino būtinybę statyti ES išorinę sieną saugantį fizinį barjerą.

Tarėsi dėl fizinio barjero ir teisės aktų

Dviejų šalių vidaus reikalų ministrai aptarė būtinybę pratęsti sankcijas A. Lukašenkos režimui ir įvertinti aviacijos kompanijų, prisidedančių prie neteisėtų migrantų gabenimo, veiklą.

Dėl neprognozuojamų diktatoriško režimo veiksmų Lietuva jau priėmė sprendimą statyti fizinį barjerą ir tikisi Austrijos ir kitų šalių paramos apsaugant išorinę ES sieną.

Ministrai sutarė, kad migrantai negali būti įrankis siekiant politinių tikslų, todėl kyla poreikis pritaikyti ES migrantų statusą reglamentuojančią teisinę sistemą prie pasikeitusių aplinkybių bei numatyti apsaugos priemones, leidžiančias valstybėms narėms veikti greitai ir ginti nacionalinį saugumą.

Lietuva sulaukė paramos

Anksčiau Lietuvos pasienyje lankėsi Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Charles'is Michelis, Europos Parlamento pirmininkas Davidas Sassoli.

Sprendžiant migrantų krizę Lietuva dvišaliu pagrindu sulaukė ne tik Austrijos, bet ir Estijos, Lenkijos, Ukrainos, JAV pareigūnų, technikos bei ekspertinės pagalbos.

Pagal ES civilinės saugos mechanizmą Lietuva sulaukė humanitarinės pagalbos – palapinių ir modulinių namelių, lovų, antklodžių, baldų, elektros generatorių, šildytuvų ir kitokios migrantų apgyvendinimui reikalingos įrangos iš 16 šalių.

Lietuvoje dirba FRONTEX, EUROPOL ir EASO agentūrų ekspertai, vertėjai, sienos stebėjimo pareigūnai, socialiniai darbuotojai, apklausų vykdytojai, kurie padeda sparčiau ir efektyviau tvarkytis su migrantų krize.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA