Su Kremliumi siejamas J. Prigožinas pripažįsta kišimąsi į Vakarų šalių rinkimus

Su Kremliumi siejamas J. Prigožinas pripažįsta kišimąsi į Vakarų šalių rinkimus
Pasaulis
Twitter nuotr.
Rūta Androšiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Įtakingas Rusijos verslininkas Jevgenijus Prigožinas, kuris siejamas su prezidentu Vladimiru Putinu ir kuriam Vašingtonas ir Europos šalys taiko sankcijas, pirmadienį pripažino, kad buvo kišamasi į Vakarų šalių, įskaitant JAV, rinkimus.

„Ponai, mes kišomės, kišamės ir kišimės. Atsargiai, tiksliai, chirurgiškai ir savaip, kaip sugebame. Tikslių operacijų metu iš karto pašalinsime ir inkstus, ir kepenis“, – ironiškame pareiškime, kurį citavo jo komanda, sakė J. Prigožinas.

61-erių verslininkas taip komentavo „Bloomberg“ pranešimą, kad Rusija kišasi į JAV vidurio kadencijos rinkimus.

J. Prigožinas, pramintas „Putino virėju“, nes jo bendrovė „Konkord“ tiekdavo maistą Kremliui, įtariamas interneto „trolių fabriku“ laikomos įstaigos, oficialiai vadinamos „Interneto tyrimų agentūra“ (IRA), finansavimu.

Ši Sankt Peterburge įsikūrusi firma, kaip pranešama, per 2016 metų JAV prezidento rinkimus vykdė interneto kampaniją Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) naudai.

Šis J. Prigožino pranešimas buvo paskelbtas paskutinę rinkimų kampanijos dieną, kadencijos vidurio rinkimų, kurie nulems likusią JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) kadenciją ir gali atverti kelią D. Trumpo sugrįžimui į Baltuosius rūmus, išvakarėse.

Rugsėjį J. Prigožinas padarė galą daug metų sklandžiusioms kalboms, pripažinęs, kad jis įkūrė privačią karinę bendrovę „Wagner“, ir patvirtino, kad jos samdinių yra Lotynų Amerikos bei Afrikos šalyse.

Daugelis analitikų šį pranešimą interpretavo kaip įrodymą, kad J. Prigožinas siekia galimo politinio vaidmens Rusijoje.

„Wagner“, kuri Ukrainoje pasirodė 2014-aisiais, Vakarai įtaria nešvarių Kremliaus darbų vykdymu tokiose šalyse kaip Sirija ir Centrinės Afrikos Respublika. Rusija šiuos kaltinimus neigia.