Studijų startas – su gera nuotaika

Šiauliai
Urtė Drąsutytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Pirmoji rugsėjo savaitė Šiaulių valstybinėje kolegijoje turtinga renginių. Šiais metais aukštoji mokykla jau antrą studijų metų dieną pirmo kurso studentams pasiūlė įdomią pažintį su būsima studijų aplinka ir miestu.

Rugsėjo 2 dieną po studijų metų pradžiai skirtų šv. Mišių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje kolegijos studentai, dėstytojai ir kiti bendruomenės nariai rinkosi vidiniame centrinių rūmų kiemelyje. Renginį vedusios studentės Aistė ir Aurelija pasveikino visus susirinkusius į šventę – didžiausi sveikinimai buvo skiriami kolegijos pirmakursiams.

Šiais metais studijas Šiaulių valstybinėje kolegijoje pradeda daugiau kaip 400 naujų studentų. Iš visų 2019 m. bendrojo priėmimo metu į Šiaulių valstybinę kolegiją įstojusių asmenų 71,8 proc. šią aukštąją mokyklą nurodė pirmuoju prioritetu.

Kolegijos direktorė dr. Natalija Šedžiuvienė pirmo kurso studentams linkėjo ne tik turiningų ir įdomių studijų metų, bet ir tiesiog jaustis kolegijoje laimingiems. Išnaudoti aukštosios mokyklos teikiamas galimybes pirmakursius ragino ir Studentų atstovybės prezidentė Egidija Šalčiūnaitė.

Pasitikrinti žinias apie Šiaulių valstybinę kolegiją, studentišką gyvenimą ir Šiaulius buvo galima greitojoje viktorinoje, kurioje dalyviams klausimus uždavė Sveikatos priežiūros fakulteto dekanė Ginta Gerikaitė ir Verslo ir technologijų fakulteto dekanas Saulius Palepšaitis.

Šventinę nuotaiką padėjo sukurti ne tik saulėta diena, bet ir Šiaulių valstybinės kolegijos muzikos grupės „Studijozai“ solistės Lianos atliekamos dainos. Kolegas ir kitus šventės dalyvius maloniai nustebino ir kartu su Liana uždainavusi dėstytoja Alma.

Studijų metų pradžios šventė baigėsi Šiaulių valstybinės kolegijos himnu ir į dangų paleistais balionais, simbolizuojančiais mokslo metus pradedančios aukštosios mokyklos bendruomenės svajones ir tikslus, kuriuos tikimasi įgyvendinti.

Rugsėjo 3 dieną, matyt, labiausiai prisimins 2019 metų rudenį studijas šioje aukštojoje mokykloje pradėję žmonės. Gausiai į renginį susirinkę įvairių studijų programų pirmo kurso studentai aktyviai įsitraukė į mankštą, kurią vedė Kineziterapijos programos alumnas Lukas Vaičiulis. Po mankštos pirmakursiai kūrė studentiško gyvenimo žemėlapį: darbo grupėse metu gimė daug šaunių pristatymų apie kasdienius studentų džiaugsmus ir rūpesčius.

Daug teigiamų emocijų visiems sukėlė ir naujoje aplinkoje drąsiau pasijusti padėjo pažintis su įvairiais Šiaulių valstybinės kolegijos padaliniais, įsikūrusiais centriniuose rūmuose bei Verslo ir technologijų fakultete. Po turiningo pusdienio pirmakursių laukė Studentų atstovybės parūpinta tikra kareiviška košė.

Po pietų visos veiklos persikėlė į Sveikatos priežiūros fakultetą. Ten pirmakursiai bendravo su bendruomenės pareigūnu – daugiau sužinojo apie miestą, gavo naudingų patarimų. Įspūdžių kupina buvo pažintis su šio fakulteto erdvėmis, Šiaulių valstybinės kolegijos bendrabučiais. Tos pačios dienos vakare studentai dar buvo kviečiami į Šiaulių turizmo informacijos centro organizuojamą ekskursiją po įdomias miesto vietas.