Studijos regione: kodėl studentai čia labiau vertinami?

pagrindinė
Šiauliai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Artėja laikas, kai abiturientai turės nuspręsti, kur studijuoti. Teikiant prašymus į aukštojo mokslo studijas jaunuoliai dažnai apsvarsto ne tik norimą studijuoti studijų programą, bet ir miestą, kur teks praleisti ateinančius kelerius metus. Dažnai abiturientai taikosi į sostinę, tačiau regionuose studijas pasirinkę jaunuoliai džiaugiasi privalumais, kurių didieji miestai negali pasiūlyti. Apie studijų kaštus ir pliusus pasirinkus aukštąjį mokslą regione pasakoja Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos direktorė, profesorė Renata Bilbokaitė.

Tikslinės stipendijos tik regiono studentams

Profesorė Renata Bilbokaitė sako, kad kai kurios studijos regione yra papildomai remiamos valstybės.

„Pavyzdžiui, įstojus į VU Šiaulių akademijoje vykdomą Programų sistemos studijų programą mūsų studentai gauna 200 eurų stipendiją visus tuos 4-is studijų metus. Lygiai taip pat yra su akademijoje vykdomomis pedagoginės krypties bakalauro studijų programomis, kur įstoję studentai gauna specialiąsias stipendijas, kurių dydis gali siekti nuo 300 iki 500 eurų“, – pasakoja VU Šiaulių akademijos direktorė.

Taip pat sumažinti studijų kaštus padeda ir kitos galimos stipendijos bei lengvatos. Vilniaus universitetas, kurio dalis yra ir VU Šiaulių akademija, savo studentams suteikia galimybę gauti įvairią finansinę paramą – socialines stipendijas, stipendijas už gerą mokslą bei įvairių mecenatų įsteigtus finansinius paskatinimus.

„VU Šiaulių akademijos Regionų plėtros institute jau trečius metus iš eilės vykdome mecenatų programą. Tai į jaunus specialistus orientuoti verslai, kurie mielai paskatina gabius studentus savo įsteigtomis stipendijomis. Per metus net apie 20 tūkstančių eurų surenkama iš verslo mecenatų ir išdalijama studentams už įvairius mokslo pasiekimus“, – atskleidžia profesorė.

Patogus susisiekimas bei mažesnės išlaidos

Pasirinkti studijas regione verta ir dėl mažesnių pragyvenimo kaštų. Studijų programos yra aukštos kokybės, o štai pragyvenimas bus daug pigesnis nei sostinėje. Taip pat mažesniame mieste lengviau gauti vietą apsigyventi studijų metais.

„Džiaugiuosi, kad VU Šiaulių akademijoje pastaruosius 5-erius metus neturime problemos dėl studentų apgyvendinimo bendrabučiuose. Turime pakankamai gyvenamojo ploto ir daugeliu atvejų studentai gyvena patogiai po vieną ar po du. Planuojame ir papildomai atnaujinti bendrabučio patalpas, kad jos atlieptų vis besikeičiančius šiuolaikinių studentų poreikius“, – sako Renata Bilbokaitė.

VU Šiaulių akademijos bendrabutis yra įsikūręs pačiame miesto centre, tad studentams garantuojamas puikus susisiekimas tiek su studijų aplinka, tiek su autobusų bei traukinių stotimis. Be viso to – regione bendrabučių kainos nesikandžioja. Taip pat jaunuolius studijuoti lengvatomis skatina ir pati miesto savivaldybė.

„Šiauliai yra orientuotas į jaunimą miestas. Automobilių statimas centrinėje miesto dalyje mūsų studentams nekainuoja. Pats miestas yra kompaktiškas, čia yra patogi susisiekimo sistema, autobusai kursuoja dažnai, o studentai jais važinėja pigiau. Dėl nedidelių atstumų jaunimui yra patogu derinti darbą ir studijas“, – sako profesorė Renata Bilbokaitė.

Suteikia visas galimybes tobulėti

VU Šiaulių akademija suteikia dideles galimybes savo studentams ne tik sėkmingai studijuoti jaukioje aplinkoje, gauti daug išskirtinio dėstytojų dėmesio ir bendruomenės palaikymą, bet suteikia galimybę išbandyti studijas užsienyje.

„Vilniaus universitetas, kurio dalimi esame, turi daugiau nei 500 sutarčių su įvairiais pasaulio universitetais ir mokslo centrais. Priklausome „ARQUS“ aljansui. Tai stipriausių Europos universitetų bendra veikla. Dėl to mūsų studentai turi galimybę ne tik išvykti, bet ir dalyvauti atvykstančių dėstytojų iš užsienio veiklose“, – tikina VU Šiaulių akademijos direktorė.

Vilniaus universiteto Šiaulių akademija vykdo kokybiškas, aukščiausius standartus atitinkančias ir darbo rinkoje paklausias studijų programas. Būsimieji studentai visą informaciją apie jas gali rasti ne tik internetinėje svetainėje, bet ir apsilankę pačioje akademijoje.

 

Reklama