Studijas sveikatos mokslų universitete šįmet rinkosi daugiau jaunuolių nei pernai

Studijas sveikatos mokslų universitete šįmet rinkosi daugiau jaunuolių nei pernai
Lietuva
LSMU nuotr.
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Dvi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studijų programos – Medicina bei Veterinarinė medicina – pateko tarp 10-ies programų, kurios į valstybės finansuojamas studijų vietas pritraukė daugiausiai būsimų studentų. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) bendrojo priėmimo duomenimis, sveikatos mokslai ir toliau išlieka vieni populiariausių.

LSMU – vienas iš kelių šalies universitetų, kuriame augo stojančiųjų skaičius. Lyginant su 2020 metais, šiemet studijas Universitete rinkosi 4 proc. daugiau jaunuolių. Visos Universiteto studijų programos šiemet išliko rentabilios.

Iš daugelio kitų aukštųjų mokyklų LSMU, pasak Universiteto atstovo Tautvydo Bulvičiaus, išsiskiria tuo, kad taiko vienodus konkursinio balo reikalavimus stojant į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas studijas. Stojančiųjų į vientisąsias medicinos ir odontologijos studijų programas konkursinis balas šiemet turėjo būti ne mažesnis nei 6,5, veterinarinės medicinos – 5,8, o farmacijos – 5.4. Stojančiųjų į pirmosios pakopos studijas konkursinis balas taip pat turėjo būti ne mažesnis nei 5,4.

Šiemet kvietimą studijuoti LSMU gavo 1018 stojančiųjų. Iš jų 579 - į valstybės finansuojamas (VF) ir 439 - į valstybės nefinansuojamas (VNF) studijas. Daugiausiai stojančiųjų LSMU pritraukė į Medicinos studijų programą (320 kvietimų, iš jų 121 - į VF ir 199 į VNF studijas), - praneša Universitetas. Veterinarinę mediciną pakviesta studijuoti 130 stojančiųjų (114 - į VF ir 16 - į VNF studijas).

Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais, labai populiarios ir Odontologijos studijos LSMU – 80 kvietimų (10 - į VF ir 70 - į VNF studijas). Didelio susidomėjimo sulaukė ir Slaugos (88 kvietimai, 64 - į VF ir 24 - į VNF studijas), Farmacijos (55 kvietimai, 17 - į VF ir 38 - į VNF studijas) bei kitos Universiteto studijų programos.

ELTA pažymi, kad Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir toliau yra vienas tarptautiškiausių universitetų Lietuvoje. Studijos čia ypač populiarios tarp jaunuolių iš užsienio, kurie sudaro beveik 20 proc. visų LSMU studentų.

Šiemet studijuoti LSMU jau pakviesta veik 300 (292) užsienio šalių piliečiai. Planuojama, kad šis skaičius dar didės. Dažniausiai sveikatos mokslų studijas Kaune, LSMU, renkasi jaunuoliai iš Izraelio, Švedijos, Vokietijos ir Indijos.

„Bendrojo priėmimo rezultatai rodo, kad sveikatos, gyvybės, veterinarijos ir žemės ūkio mokslai artimiausius dešimtmečius bus labai svarbūs ir perspektyvūs ne tik Lietuvoje ir Europoje, bet ir visame pasaulyje. Tuos, kurie dar neapsisprendė, kviečiame pasirinkti vieną iš šių studijų krypčių programų, kuri labiausiai domina, bei užsitikrinti ateities perspektyvas ir plačias karjeros galimybes“,– kalbėjo LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis.

BNS