Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Igno Diliūno nuotr.
Etaplius.ltŠaltinis: Savaitraštis „Etaplius“
Šiauliuose – daugiau užsienio studentų
Vilniaus universiteto Šiaulių akademija naujuosius mokslo metus pradės užtikrintai. Čia mokslus krimsti pradės 350 pirmakursių, kuriems teko įveikti nemažą konkurenciją ir atitikti stojimo į universitetą reikalavimus. VU Šiaulių akademija suformavo tiek bakalauro, tiek magistro ir profesinių pedagogikos studijų pirmo kurso grupes. Didelio stojančiųjų dėmesio sulaukė pedagogikos, edukologijos, informatikos (EdTech), filologijos bei socialinių mokslų studijų krypčių programos.
„Kadangi Vilniaus universitetas patenka į pasaulio geriausių universitetų 400-uką, stojantieji privalo tenkinti stojimo reikalavimus: pasiekti universitetams galiojančią konkursinio balo kartelę, išlaikyti stojamuosius egzaminus, kai kuriose programose – atlikti motyvacijos vertinimą“, – apie iššūkius stojantiesiems pasakoja VU Šiaulių akademijos direktorė prof. dr. Renata Bilbokaitė.
Šiais metais pastebimas gerokai išaugęs užsienio piliečių susidomėjimas studijomis Šiaulių mieste. VU Šiaulių akademijoje norą studijuoti išreiškė didesnis skaičius užsienio studentų. Jie naujais mokslo metais pradės studijas socialinio darbo, programų sistemų, ekonomikos, vadybos, ekologijos studijų kryptyse. Kitų šalių studentai ugdymo įstaigoje mielai rinkosi tiek bakalauro, tiek magistro studijas.
Jaunimas plūsta į regioną
Šiemet studijų galimybės Šiaulių mieste itin domino būsimus studentus. Didesnį srautą norinčiųjų mokytis fiksavo ir Šiaulių valstybinė kolegija. Naujuosius mokslo metus šioje aukštojoje mokykloje pradės daugiau nei 600 pirmakursių. Tai yra net keliais šimtais daugiau nei pernai. Manoma, kad studentų skaičius gali dar išaugti, nes tiesioginis priėmimas vyks iki pat naujų mokslo metų pradžios. Į valstybės nefinansuojamas studijų vietas galima pretenduoti visose 20 kolegijos vykdomų studijų programų.
Šiais metais pastebima, kad susidomėjimas studijomis domino tiek tik ką mokyklą baigusius abiturientus, tiek vyresnius asmenis. Šiaulių valstybinės kolegijos atstovai sako, kad amžius studijoms – ne riba. Lankstus požiūris į skirtingus stojančiųjų poreikius leidžia užtikrinti, kad galimybių studijuoti atras dirbantys ar kitų įsipareigojimų turintys asmenys. Daugiausia studentų šiais metais surinko Bendrosios praktikos slaugos, Socialinio darbo, Gamybos ir logistikos vadybos, Buhalterinės apskaitos, Įmonių ir įstaigų vadybos studijų programos. Taip pat pastebėtas gerokai didesnis susidomėjimas inžinerijos bei informatikos mokslais.
„Tikime, kad sėkmingi metai stojančiųjų prasme yra viso miesto nuopelnas. Šiemet su kitomis švietimo įstaigomis ir Šiaulių miesto savivaldybe įgyvendinta komunikacijos kampanija „Šiauliai – karjeros miestas“, įkurtas mecenatų pildomas ŠVK studijų fondas, kurio atsiradimas ir parama studentams yra akivaizdus įrodymas, kad verslas savo ruožtu stengiasi investuoti į būsimuosius specialistus, jiems dar besimokant. Tikime, kad tik veikdamos sinergiškai švietimo įstaigos, valdžios ir verslo bendruomenės gali pasiekti reikšmingų regionui pokyčių. Šių metų priėmimo rezultatai puikiai patvirtina tokias mūsų viltis“, – sako Šiaulių valstybinės kolegijos direktorės pavaduotojas dr. Nedas Jurgaitis.
Nori tapti šalies jaunimo traukos centru
Daugiau norinčiųjų mokytis fiksavo ir Šiaulių profesinio rengimo centras. Čia mokymo sutartis sudarė 830 mokinių. Galimybe įgyti profesiją pasinaudojo ir užsienio studentai. Įstaigoje mokslus pradės 25 Ukrainos piliečiai.
„Šių metų priėmimas išsiskyrė nuo praėjusių metų – daugiau stojančiųjų pasirinko inžinerinės srities profesinio mokymo programas: elektriko, suvirintojo, santechniko. Populiarumu neatsiliko su informacinėmis technologijomis susijusios mokymo programos: kompiuterinio projektavimo operatoriaus, informacinių ir ryšių technologijų aptarnavimo techniko“, – sako Šiaulių PRC Vystymo skyriaus vedėjas Arvydas Labunskis.
Išaugusiu studentų ir moksleivių susidomėjimu aukštojo ir profesinio mokslo įstaigomis džiaugiasi ir Šiaulių miesto savivaldybė. Miestas noriai įsileidžia naujoves, nuolat diegiamos įvairios technologijos.
„Džiaugiamės, kad jaunimas vertina Šiaulių miesto unikalumą. Studentai iš visos Lietuvos ir kitų šalių praturtina mūsų miesto kultūrą, papildo ją naujomis idėjomis, projektais, kitomis veiklomis. Stengiamės, kad Šiauliai nuolat šviestų, modernėtų ir būtų traukos centras visiems. Laukiame naujų mokslo metų ir studentų. Juk būtent veržlus jaunimas yra ta galinga varomoji jėga ir mūsų ateitis“, – sako Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.