STT pradėjo apklausas dėl savivaldos politikų išmokų

65cf6fd5f20e9d2df668eeb5dd134fa228f2c37b
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Paulius Perminas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Tyrimuose dėl galimai neskaidriai naudotų savivaldos išmokų pradėtos politikų apklausos, BNS trečiadienį patvirtino Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Pasak STT, pirmasis apklaustas asmuo – iš Šilutės rajono savivaldybės.

Tarnyba pažymėjo, jog rudenį apklausos bus tęsiamos toliau, kaltinamai nei vienam asmeniui nėra pareikšti.

STT dėl išmokų yra pradėjusi 11 ikiteisminių tyrimų. Tarnyba šiuo metu ikiteisminius tyrimus yra pradėjusi dėl tarybos narių išlaidų Šiaulių miesto, Mažeikių rajono, Neringos, Šilutės rajono, Pagėgių rajono, Kauno miesto, Kauno rajono, Jonavos rajono, Ignalinos rajono, Vilniaus miesto ir Lazdijų rajono savivaldybėse.

Generalinė prokuratūra taip pat atlieka kelis tyrimus dėl galimai pažeisto viešojo intereso skiriant išmokas tarybų nariams.

Tyrimų teisėsauga ėmėsi visuomenininkui Andriui Tapinui ėmus viešinti skirtingų savivaldybių tarybų narių išlaidas vadinamosioms kanceliarinėms reikmėms.

Kilus vadinamajam „čekiukų skandalui“ iš pareigų atsistatydino švietimo ir mokslo ministrė konservatorė Jurgita Šiugždinienė, po abejonių dėl jos panaudotų lėšų dirbant Kauno miesto taryboje.

Šalyje kilus politinei krizei dėl tarybų narių kanceliarinių išlaidų, valdantieji konservatoriai pasiūlė rengti pirmalaikius Seimo rinkimus, tačiau parlamentas tokią iniciatyvą atmetė, o atsistatydinti iš pradžių žadėjusi premjerė Ingrida Šimonytė to nepadarė.