STT pareiškė įtarimus buvusiam Vilniaus tarybos nariui S. Dmitrijevui ir jo sutuoktinei

15IG20141211SeimoNariai8265
Vilnius
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) dėl galimai neskaidriai naudotų savivaldybės tarybos nario lėšų įtarimus pareiškė ankstesnėje kadencijoje dirbusiam Sergejui Dmitrijevui ir jo sutuoktinei.

Įtarimai pareikšti STT atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas su jų, kaip tarybos narių, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti ir surinkus pakankamai duomenų dėl įtariamo piktnaudžiavimo, sukčiavimo ir dokumentų suklastojimo bei jų panaudojimo.

Tyrimo duomenimis, S. Dmitrijevas, kaip tuometinis tarybos narys, turėjo teisę gauti išmoką biuro patalpų nuomos išlaidoms apmokėti. Kaip skelbia STT, 2019–2023 metų laikotarpiu jis buvo sudaręs galimai fiktyvią negyvenamųjų patalpų nuomos sutartį biurui su sutuoktinės vadovaujama privačia įmone ir, siekdamas asmeninės naudos, Vilniaus miesto savivaldybės administracijai kas mėnesį nuo 2019 metų rugsėjo iki šių metų balandžio, pateikdavo, kaip įtariama, suklastotus finansinius dokumentus.

„Tokiu būdu, galimai piktnaudžiaudamas tarnyba, jis padarė didelę neturtinę žalą Vilniaus savivaldybei ir apgaule įgijo daugiau nei 9 tūkst. eurų“, – teigia tarnyba.

Spalio 17 dieną buvusio tarybos nario namuose buvo atlikta krata, S. Dmitrijevui ir jo sutuoktinei įteikti pranešimai apie įtarimus.

Šiuo metu STT atlieka ikiteisminius tyrimus dėl 14 savivaldybės tarybos narių išmokų: Šiaulių miesto, Mažeikių rajono, Marijampolės, Neringos, Šilutės rajono, Pagėgių, Kauno miesto, Kauno rajono, Jonavos rajono, Ignalinos rajono, Vilniaus miesto, Lazdijų rajono, Alytaus rajono, Ukmergės rajono.

Ikiteisminiai tyrimai atliekami siekiant patikslinti ir įvertinti, ar nebuvo piktnaudžiaujama tarybos nariams skiriant išmokas su jų, kaip tarybos narių, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti. Ikiteisminiai tyrimai pradėti atsižvelgiant į viešojoje erdvėje skelbiamą informaciją ir gaunamus pranešimus dėl įtariamo savivaldybių lėšų neskaidraus, nepagrįsto naudojimo ir atskaitomybės trūkumo bei skaidrumo stokos savivaldoje regimybės.