REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mokslas2018 m. Lapkričio 30 d. 07:45

Streikuojantys rajono mokytojai susilaukė ministrės vizito

Kaišiadorys

Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt


61639

Užsitęsęs mokytojų streikas susilaukė daug dėmesio. Apie streiką diskutuoja ne tik pedagogų bendruomenė, bet ir plačioji visuomenė – vieni supranta ir palaiko pedagogus, kiti negaili kritikos, nes streikas sukelia problemų mokyklinio, ypač jaunesnio, amžiaus vaikus turintiems tėvams – kai pamokos nevyksta, jiems reikia galvoti, kur dėti savo atžalas.

Laimei, yra suprantančių, jog problema pribrendo, ir vien kalbėjimu jos neišspręsi. Tai puikiai pademonstravo Vilniaus Žemynos progimnazijos mokinių tėvai, kurie praėjusį šeštadienį surengė 10-ies kilometrų žygį streikuojantiems mokytojams palaikyti. Tėvai su vaikais pėsčiomis įveikė
10 km atstumą nuo progimnazijos iki Švietimo ir mokslo ministerijos, nešdami simbolinį mokinių ir tėvų laišką ministerijai.

Mūsų rajone panašių atvejų, deja, nepasitaikė, tačiau dalis mokyklų principingai įsijungė į neterminuotą streiką. Lapkričio 14-ąją streikas paskelbtas Vaclovo Giržado progimnazijoje, Žiežmarių gimnazijoje ir Žaslių pagrindinėje mokykloje, 1 dieną prie jų prisijungė Algirdo Brazausko
gimnazija, 19 dieną – Kaišiadorių meno mokykla.

Kadangi esame netoli sostinės, streikuojančios mokyklos susilaukia nemažai dėmesio. Štai Vaclovo Giržado progimnazijoje lankėsi Lietuvos televizija, o praėjusį penktadienį ši ugdymo įstaiga bei Algirdo Brazausko gimnazija susilaukė Švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės vizito, po kurio ministerijos interneto svetainėje buvo išplatintas pranešimas:

„Su mokytojais aptarėme problemas, jos abiejose įstaigose labai skirtingos, didžioji dalis nėra susiję su streiko reikalavimais. Tai darbo kultūros, tarimosi, bendradarbiavimo dalykai – jei tokios problemos mokykloje egzistavo ir anksčiau, etatinio įvedimas jas iškėlė į paviršių, užaštrino. Galima parengti tobuliausius teisės aktus, bet jei jie nebus tinkamai įgyvendinami, jei mokyklose nebus tinkamos darbo kultūros, jie neveiks. Didelė bėda mokyklose yra tiesiog nesusikalbėjimas. Mokytojams svarbu suprasti pokyčius ir jų tikslus, svarbu visoms pusėms kalbėtis ir girdėti vieniems kitus. Gerai, kad mokytojai ne tik kelia klausimus, bet ir teikia pasiūlymus,“ - po susitikimo kalbėjo ministrė.

V. Giržado progimnazijos pedagogai išsakė nepasitenkinimą, kad iki šiol nesutarta dėl darbo apmokėjimo sistemos, kad administracija neleidžia mokytojams dirbti nuotoliniu būdu, nesilaikoma žodinių susitarimų dėl darbo valandų paskirstymo, o mokyklos vadovė nelinkusi girdėti mokytojų ir pasirūpinti sklandžiu etatinio įgyvendinimu. Ministerijos atstovai toliau talkins mokyklai ieškant sutarimo.

Visai kitokia padėtis A. Brazausko gimnazijoje, kur mokytojai yra pasirašę darbo sutartis, dėl visko sutarę su administracija, nors padėtis mokykloje nėra labai paprasta – šiemet mokinių sumažėjo dviem klasių komplektais. Gimnazijos mokytojai labiau kėlė sistemines problemas.

„Etatinio koordinavimo grupė, kuri pradėjo aktyvų darbą jau anksčiau, girdi problemas ir jas sprendžia. Jau rengiami pakeitimai dėl vaikų mokymo namuose, specialių mokyklų ir klasių finansavimo, vakar pakvietėme visas šalis teikti siūlymus dėl etatinio tobulinimo. Kaip ir esame sutarę: tai, kas neveikia, koreguojame, tobuliname ir judame pirmyn“, - sakė J. Petrauskienė.“

Kaip praėjusį penktadienį paskelbė neterminuotam streikui pedagogus subūrusi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), streikuojančių sąrašas jau yra išaugęs iki 100 ugdymo įstaigų.

LŠDPS pirmininkas A. Navickas sako, jog vietoje ministrės vizitų po įvairias Lietuvos vietoves, būtų racionaliau visiems suvažiuoti į Vilnių ir išsakyti, kuo nepatenkinti mokytojai, tad ketvirtadienį streikuojantys pedagogai buvo pakviesti rinktis Vilniaus mokytojų namų Didžiojoje salėje, kvietimą atvykti gavo ir Švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA