PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Rugpjūčio 1 d. 14:08

Stovykla „VASARA 2018“ Miežaičiuose

Šiauliai

Miežaičių kaimo bendruomenės nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


47222

Jau šeštus metus asociacija „Miežaičių kaimo bendruomenė“ dalyvavo vaikų socializacijos ir poilsio programų rėmimo konkurse. Pateikta paraiška vaikų dienos vasaros stovyklai „VASARA 2018“. Radviliškio rajono savivaldybė stovyklai skyrė 200,00 eurų paramą. Stovykla organizuota liepos 9–13 dienomis. Joje dalyvavo 20 Miežaičių kaimo bendruomenės vaikų.


Foto galerija:

naujienos-2018-07-31-1-06-22159.jpg
naujienos-2018-07-31-1-05-22157.jpg
naujienos-2018-07-31-1-04-22156.jpg
naujienos-2018-07-31-1-03-22158.jpg
naujienos-2018-07-31-1-02-22155.jpg

Vaikų dienos vasaros stovykla – puiki galimybė susipažinti su Lietuvos valstybės istorija, atsiskleisti projekto dalyvių gerosioms savybėms, pajusti buvimo kartu džiaugsmą ir skatinti norą nuveikti dar daugiau, didinti savo savivertę. Minint Lietuvos valstybės 100-metį, vaikų dienos vasaros stovykla buvo istorinio pobūdžio. Stovyklos organizatoriai siekė, kad vaikai nors trumpam prisiliestų prie Lietuvos istorijos.

Stovyklautojai maudėsi Radviliškio plaukimo baseine, aptarė saugaus elgesio kelyje principus, susitiko su Radviliškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūne Ilona Sernoviene, su kuria kalbėjosi apie žalingų įpročių įtaką sveikatai, apie saugų internetą ir kaip nepakliūti į blogų ketinimų turinčių žmonių pinkles. Stovyklos viešnia vaikus mokė elgesio prie vandens taisyklių, pasakojo kaip reikia saugiai važinėti dviračiu, paspirtukais. Užsiėmimas persikėlė į lauką ir stovyklautojai pabuvo „detektyvais: ieškojo nusikaltimo įkalčių, norintys galėjo pabandyti paimti pirštų atspaudus. Vėliau stovykloje Miežaičių kaimo gyventojas, kolekcininkas Svajūnas Simaitis vaikams parodė savo sukauptą šešių šimtų monetų kolekciją, papasakojo pinigų atsiradimo istoriją.

Šių metų vaikų vasaros stovyklos organizatoriai norėjo, kad vaikai kuo daugiau sužinotų ir pamatytų, todėl organizuotos trys išvykų dienos. Vaikai lankėsi Kurtuvėnuose, Kaune, stovyklos uždarymo dieną vaikai taip pat vyko į Kauną.

Kurtuvėnuose vaikai aplankė legendomis apipintą Girnikų kalną nuo kurio atsiveria vaizdingos apylinkės, istorinę vertę turintį 15 km ilgio statinį – įspūdingą hidrotechnikos Ventos-Dubysos perkasą, ilgamete istorija turtingą Kurtuvėnų buvusio dvaro sodybą, atsigaivino prie nuostabių Svilės šaltinių. Kaune aplankytas Kauno IX fortas ir Kauno pilis. Trijų valandų apžvalginėje ekskursijoje vaikai susipažino su sovietų ir nacių okupacijų vykdytais nusikaltimais Lietuvoje, su IX forto istorija, autentiškomis erdvėmis bei skirtingus laikotarpius pristatančiomis ekspozicijomis, aplankė IX forto gynybinę sieną, požemius. Vėliau vaikai apžiūrėjo Nemuno ir Neries santakoje esančią Kauno pilį, kuri buvo pastatyta XIV a. kryžiuočių antpuoliams atremti. Grįždami namo, ekskursijos dalyviai užsuko į Kėdainių miesto senamiestį.

Vasaros stovyklos uždarymas netradicinis – išvyka į Kauno istorinę Lietuvos Respublikos Prezidentūrą. Stovyklautojai dalyvavo edukacinėje programoje „Agento Mažylio iššūkis“. Interaktyvios užduotys ir azartinė žaidimo nuotaika smagioje ekspozicijoje leido stovyklautojams išbandyti visus netradicinės istorijos pamokos privalumus, o atradimo džiaugsmas niekuo nenusileido profesoriaus Liudo Mažylio Nepriklausomybės akto suradimo nuotaikoms. Galvas reikėjo pasukti ne tik stovyklautojams, bet ir vadovams. Vaikai gavo daug naudingos informacijos, kaip būti aktyviais, drąsiais, kaip bendrauti tarpusavyje, kaip kartu spręsti įvairias užduotis. Po apsilankymo Prezidentūroje aplankytas Kauno zoologijos muziejus.

Įgyvendintas vaikų dienos vasaros stovyklos tikslas – vaikų bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių, tarpusavio pagalbos, atjautos ir rūpybos gebėjimų stiprinimas, organizuojant aktyvų ir turiningą laisvalaikį vasaros atostogų metu. Sėkmingai įgyvendinti iškelti uždaviniai: organizuotas vaikų užimtumas, atribojant juos nuo žalingos aplinkos poveikio, padėta vaikams integruotis į visuomenę, išugdant ir skatinant tam būtinus asmeninius bei socialinius sugebėjimus, lavinti vaikų bendruomeniškumo, pilietiškumo jausmai, spręstos mokyklinio amžiaus vaikų socialinės problemos, organizuojant jų ugdymą ir užimtumą, mokyta vaikus aktyviai bei prasmingai leisti laiką, įtraukiant juos į pažintinę edukacinę veiklą.

Miežaičių bendruomenės informacija