Stojantiesiems primena: apsisprendimui laiko lieka vis mažiau

Šiauliai
Urtė Drąsutytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Netrukus – liepos 22 d. 15 val. – baigsis bendrojo priėmimo I etapo prašymų teikimo terminas. Kvietimai studijuoti bus skelbiami liepos 26 d. ir matomi stojančiajam prisijungus prie savo paskyros bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (lamabpo.lt). Studijų sutartys pasirašomos liepos 29–31 dienomis.

Jei nėra galimybės atvykti tuo laikotarpiu, studijų sutartį gali pasirašyti kitas asmuo, tik reikia turėti notaro patvirtintą arba sudarytą elektroniniu būdu per igaliojimai.lt įgaliojimą bei stojančiojo išsilavinimo dokumentų originalus ir notaro patvirtintą stojančiojo asmens dokumento kopiją.

Stojantieji į Šiaulių valstybinę kolegiją gali pretenduoti į valstybės finansuojamas arba nefinansuojamas studijų vietas visose studijų programose, vykdomose nuolatine arba ištęstine forma. Informacija apie studijų programas, studijuojamus dalykus, kainas skelbiama aukštosios mokyklos interneto svetainės www.svako.lt skiltyje Stojantiesiems.

Kai kuriose ŠVK programose (Informacijos valdymas, Socialinis darbas, Buhalterinė apskaita, Finansai, Gamybos ir logistikos vadyba, Įmonių ir įstaigų administravimas, Tarptautinis verslas, Turizmas ir viešbučiai) galima rinktis dar ir trečią finansavimo pobūdį – tai valstybės nefinansuojama vieta su studijų stipendija. Šiuo būdu norminė studijų kaina apmokama iš valstybės biudžeto, o stojančiajam lieka primokėti nedidelę studijų kainos dalį. Reikalavimai stojant į valstybės nefinansuojamą su studijų stipendija vietą yra tokie patys, kaip į valstybės finansuojamą vietą. Išsamiau apie valstybės nefinansuojamas su studijų stipendija vietas pasakojama ČIA.

Pateikusiems prašymą bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (per www.lamabpo.lt) pravartu iki liepos 22 d. darsyk viską atidžiai patikrinti: ar tikrai nurodyta visa informacija apie išsilavinimą, apie nuopelnus, už kuriuos gali būti skiriami papildomi balai. Labai svarbu, kad ta informacija būtų pateikta atitinkamoje bendrojo priėmimo informacinės sistemos vietoje. Prisijungę prie savo paskyros peržvelkite sistemos skiltis „Papildomas išsilavinimas“, „Kita informacija“. Skiltyje „Prašymas“ spustelėkite mygtuką „Plačiau“, esantį kiekvienos pasirinktos studijų programos eilutėje – kai kuriuos nuopelnus galėsite pažymėti ir ten. Galima pateikti tik tokią informaciją, kurią stojantysis gali įrodyti dokumentais, pažymomis iš atsakingų institucijų (sutartys netinka).

Asmenys, kuriems bendrojo priėmimo sistema konkursinį balą jau suskaičiavo, bet ties prašyme nurodyta programa rašo, kad konkurse nedalyvauja, kviečiami kreiptis į ŠVK priėmimo tarnybą dėl tiesioginio priėmimo į mokamas studijas.

ŠVK priėmimo tarnyba dirba pirmadieniais–penktadieniais nuo 9 iki 16 val. (be pietų pertraukos) Aušros al. 40, 212 kab., įėjimas iš Tilžės g. pusės, per Verslo ir technologijų fakultetą.

Priėmimo tarnybos kontaktai
Tel.: (8 41) 52 37 69, (8 41) 52 50 51
Mob. +370 615 97 114
El. p. priemimas@svako.lt

Stojančiųjų patogumui, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) konsultantai dirbs ir šeštadienį. Su LAMA BPO konsultantais stojantieji galės susisiekti šeštadienį (liepos 20 d.) nuo 9 iki 15 val. telefonu (8 37) 280 400 arba el. pašto adresu info@lamabpo.lt.

Skelbiama, kad Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje jau užsiregistravo per 31 tūkst. stojančiųjų. Iš jų daugiau kaip 23 tūkst. asmenų jau užpildė pagrindinio priėmimo pirmojo etapo prašymus ir pareiškė beveik 103 tūkst. pageidavimų.