PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Rugpjūčio 23 d. 16:01

Stiprinamas Latvijos ir Lietuvos medikų bei gelbėtojų komandų pasirengimas

Utena

PAGD nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


49603

Civilinės saugos sistemų veikla orientuojama į sudėtingiausius atvejus – ekstremaliąsias situacijas, kurių valdymui būtinas tinkamas pajėgų pasirengimas, kad būtų galima reaguoti į įvairaus pobūdžio incidentus. Pastatų griūtys yra viena iš grėsmių. Latvijos ir Lietuvos pasienio regionų rajonai yra retai apgyvendinti, todėl efektyviai ir laiku suteiktos visuomenei saugumo paslaugos yra bendra projekte dalyvaujančių šalių problema. Tad itin svarbu didinti svarbiausių viešųjų paslaugų efektyvumą ir prieinamumą tiek Utenos apskrityje, tiek Latgalos regione. Todėl 2018 m. balandžio 27 d. buvo pradėtas vykdyti projektas, kurio vienas iš tikslų – laiku pasirengti ir tinkamai reaguoti sugriuvus pastatui pasienio regione.

Šių metų rugpjūčio 21-23 d. Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Olegas Kovalevskis, Parengties užtikrinimo skyriaus viršininkas Rolandas Vilčinskas, komandos viršininkas Virginijus Dainys bei 14 ugniagesių gelbėtojų dalyvavo projekto LLI-213 „Latvijos ir Lietuvos medikų bei gelbėtojų komandų sąveikos, gebėjimų stiprinimas ir bendrų pavojų mažinimas likviduojant incidentus griuvus pastatui/ResCo” partnerių susitikime ir tarptautinėse pratybose Daugpilyje (Latvija). Pratybas stebėjo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Pajėgų valdymo valdybos Situacijų koordinavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Henrikas Baldauskas ir Veiklos organizavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Jan Pavliukoic.

Latvijoje vykusių pratybų metu šios šalies ir Lietuvos medikų bei ugniagesių gelbėtojų komandos bendradarbiaudamos mokėsi valdyti, organizuoti ir vykdyti likvidavimo darbus avarijos atveju, kai sugriuvusio pastato viduje buvo daug sužeistų žmonių. Pratybos buvo filmuojamos. Remiantis pratybų patirtimi bus rengiama mokomoji vaizdo medžiaga, kaip reikėtų elgtis panašiose situacijose. Ji bus platinama ne tik tarp medikų, bet ir gelbėtojų. Be to, bus pateikta ir plačiajai visuomenei, įdedant ją į socialinius tinklus (Youtube, Facebook).

Utenos APGV pareigūnams pratybų metu, įrengus statybines konstrukcijas gelbėjimo darbams, iš sugriuvusio pastato viršutinių aukštų teko evakuoti žmones, taip pat juos reikėjo gelbėti iš rūsio, naudojant gelbėjimo įrenginį (trikojį), o pernešamu motosiurbliu buvo išsiurbtas vanduo iš užlieto rūsio. Ši įranga buvo įsigyta vykdomo projekto lėšomis.

Glaudus bendradarbiavimas tarp projekte dalyvaujančių institucijų padės profesionaliau spręsti problemas, iškylančias didelių nelaimių metu.