PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gegužės 28 d. 13:08

STEAM centras – vienas geriausių ES investicijų projektų

Panevėžys

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


176625

Šiemet jau tryliktąjį kartą buvo renkami geriausi Europos Sąjungos struktūrinių ir investicijų fondų finansuojami projektai. Finansų ministerijos organizuojamuose geriausių projektų rinkimuose „Europos burės 2021“ šiemet dalyvavo net 91 dalyvis, skirtos aštuonios skirtingos nominacijos. Nugalėtojų gretose – ir šį rudenį veiklą pradėsiantis Panevėžio regioninis gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos (STEAM) centras, pelnęs nominaciją „Už investicijas į ateities mokyklą“.

„Panevėžys aiškiai pasirinko strateginę Pramonės 4.0 kryptį ir sėkmingai ja juda. Mūsų mieste robotikos vaikai mokosi jau darželiuose, turime didžiausią Lietuvoje robotikos centrą „RoboLabas“, dirbame su Panevėžio plėtros agentūra, Pramonės 4.0 patarėjų taryba, švietimo ir verslo bendruomenėmis tam, kad pasiektume maksimalių rezultatų. Todėl STEAM projekto įgyvendinimas Panevėžiui ir visam regionui bus dar vienas žingsnis užsibrėžto tikslo link. Dėkoju ministerijai už palaikymą ir pagalbą pritraukiant ES investicijas į mūsų miestą. Dėkoju visai komandai, dėl jos sistemingo darbo ši statutėlė keliauja į Panevėžį“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Panevėžyje, „Minties“ gimnazijoje, Europos regioninės plėtros fondo ir Panevėžio miesto savivaldybės lėšomis kuriamas STEAM centras yra vienas iš 10 STEAM centrų, įrengiamų įgyvendinant Nacionalinės švietimo agentūros su partneriais vykdomą projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje projekto lėšomis įkuriami trys nacionaliniai centrai, Alytaus, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos ir Marijampolės savivaldybėse – septyni mažesni regioniniai.

„Minties“ gimnazijos pirmajame aukšte, robotikos varžybų centro „RoboLabas“ kaimynystėje daugiau kaip 700 kv. m patalpos pritaikytos vienam iš septynių regioninių STEAM centrų. Čia bus rengiamos ir įgyvendinamos įvairios ugdymo programos vaikams, mokiniai galės eksperimentuoti, atlikti laboratorinius, rengti brandos darbus, vyks konkursai, olimpiados, susitikimai su įvairių profesijų žmonėmis. Mokytojai galės tobulintis, kelti kvalifikaciją, mokiniai per tyrimus, eksperimentinę veiklą galės ugdyti įvairias kompetencijas, čia jiems bus sudarytos puikios sąlygos naudotis teikiamomis kokybiško užimtumo galimybėmis.

Numatyta, kad STEAM centro patalpose veiks 4 laboratorijos: biologijos ir chemijos; fizikos ir inžinerijos; robotikos ir informacinių technologijų. Panevėžio STEAM centras iš kitų išsiskirs specializuota dirbtinio intelekto galimybių pritaikymo laboratorija. Šio projekto tikslas – skatinti vaikus domėtis šių sričių mokslais ir tyrimais, jaunimą – rinktis tokias studijas, ugdyti kūrybiškumą, iniciatyvumą, verslumą ir lyderystę. Bendradarbiaujant mokslininkams, savivaldybėms bei verslininkams, mokiniams bus sudaromos sąlygos per pamokas ar po jų atlikti eksperimentinius tyrimus, konstruoti, kurti prototipus, susipažinti su mokslo inovacijomis ir kt.

Vertinant „Europos burės 2021“ konkursui pateiktus projektus buvo atsižvelgiama, ar jie atitinka tikslinių grupių poreikius, ar siekiami rezultatai yra svarūs visuomenei ir svarbūs žmonėms. Taip pat buvo aktualus projektų naujumas, originalumas, rezultatų viešinimas ir užtikrinamas projektų tęstinumas. Visi „Europos burių“ konkurse dalyvaujantys projektai yra bent iš dalies finansuoti 2014–2020 m. ES fondų lėšomis. Iš viso „Europos burių 2021“ konkursui buvo pateikta 91 paraiška. Daugiausia pretendentų į apdovanojimus sulaukė nominacija „Už darnios aplinkos kūrimą“ – net 21, kiek mažiau – „Už investicijas į žmogų“ (17), „Už bendruomeniškumo kūrimą“ (16), „Už inovatyvius sprendimus“ (14). Nemažai susidomėjimo sulaukė ir kitos nominacijos: „Už įdomiausius smulkaus verslo projektus“ dalyvauja 7 projektai, „Už efektyvumą medicinoje“ – 6 projektai, „Už investicijas į ateities mokyklą“ – 5 projektai, „Už kūrybiškiausią projekto viešinimą“ – 5 ES fondų lėšomis finansuoti projektai.