PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Gruodžio 17 d. 08:23

Stasio Šalkauskio gimnazijos slaptažodis – STEM

Šiauliai

D. Railienės nuotr.

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


64828

Vis plačiau pramonę ir net viešąjį sektorių užkariaujant robotams, robotika ir inžinerija tampa aktuali ir mokyklose. Stasio Šalkauskio gimnazijoje jau antrus metus įgyvendinama inžinerinės krypties programa, kurią pasirinkę mokiniai ketverius metus mokosi pagilintų inžinerijos dalykų.

logo.jpg

Ši programa tampa labai patraukli ir įdomi ne tik todėl, kad pamokose taikoma daug patyriminės, praktinės veiklos, mokiniai programuodami naudoja robotus IT pamokose, dirba 3D spausdintuvu, dalyvauja miesto savivaldybės finansuojamose STEM programose, bet kartu su kitų šalių mokiniais dalyvauja ERASMUS+ programos tarptautiniuose projektuose.

Gimnazijoje labai tikslingai pasirinkta projektų tematika, skirta STEM ir inžinerijai populiarinti: KA1 programos projektas - „STEM - ateities PIN kodas”, kuris yra skirtas mokytojų kvalifikacijai tobulini ir efektyviau įgyvendinti vieną iš svarbiausių mūsų gimnazijos strateginių tikslų, tokių, kaip mokinių pasiekimų gerinimas. Projekto dalyviai tobulina dalykines kompetencijas, susipažįsta su naujais, mokiniams patraukliais, jų kūrybiškumą, saviraišką ir aktyvumą skatinančiais STEM dalykų mokymo būdais.

Įgijus naujų žinių ir patirties, tobulinamas STEM dalykų mokymas. Mokytojai ir administracijos atstovai Austrijoje, Portugalijoje, Maltoje mokėsi, kaip pamokose ir neformaliojo švietimo veiklose panaudoti mobiliuosius įrenginius.

Gimnazijoje jau diegiamos tokios programos, kaip - Quizlet, Google classroom, Bookcreator, Actionbound ir kt. Ne mažiau susidomėjimo sulaukė kursai, kuriuose buvo mokomasi, kaip panaudoti projekto metodą, skatinant mokinių kūrybiškumą, modeliuojant inžinerijos programą 1-4 gimnazijos klasėse.

k2-burelis.jpg

KA2 programos projektas „Matematika, inžinerija, technologijos klasėje” (“MET inside the class”) skirtas mokyklų mainams, kurių metu mokiniai lankysis Turkijos, Lenkijos, Ispanijos ir Italijos mokyklose. Džiugu, kad mūsų gimnazijos mokytojai ir mokiniai ne tik patys mokosi iš kolegų, bet gali pamokyti ir kitus. IT mokytoja D. Railienė, bendradarbiaudama su Turkijos mokyklos koordinatoriais mokė kitų šalių partnerius: ispanus, lenkus, italus, portugalus programuoti EV3 robotus. Siekiant gilinti inžinerinių dalykų turinį, gimnazija įsigijo keletą Arduino mikrovaldiklių įrangos komplektų. Šio priemonės naudojamos STEM, IT pamokose. Inžinerijos populiarinimas aktualus visoje Europoje, tad ir projekto veiklos susijusios su atsinaujinančių energijos šaltinių, klimato pokyčių tyrinėjimu, eksperimentais.

Projekto veiklos finansuojamos iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Tai mums padeda įsigyti modernių ugdymo priemonių ir įgyti naujų kompetencijų, siekiant mokymosi kokybės ir aukštesnių rezultatų.

Projektų koordinatorė anglų k. mokytoja J. Ribikauskienė

eu-flag-erasmus-vect-pos-4.jpg