Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Brigita ŠliužaitėŠaltinis: Etaplius.lt
Jau tradiciškai ketvirtus metus iš eilės startuoja projektas „Diena su teisėju 2017“. Pernai projekte dalyvavo 40 teismų, kuriuose apsilankė 70 studentų. Šiemet studentams leidžiame patiems rinktis bet kurį teismą, į kurį nori nuvykti, informuoja Jurbarko rajono apylinkės teismas.
Ar žinai, kokia yra teisėjo darbo diena? Kiek laiko teisėjas praleidžia prie kompiuterio rašydamas sprendimus, o kiek – teismo posėdžių salėje? Arba kokie klausimai su kolegomis gvildenami teisėjų pasitarimų kambariuose? Lietuvos teismai drauge su didžiausiais šalies universitetais – Vilniaus universitetu, Mykolo Romerio universitetu, Vytauto Didžiojo universitetu – teisės ir žurnalistikos studentus kviečia atsakymų į šiuos klausimus ieškoti dalyvaujant jau ketvirtus metus organizuojamame projekte „Diena su teisėju 2017“ ir laimėti galimybę dieną praleisti teisme su geriausiais šalies teisėjais ir teismų pirmininkais – pamatyk šių profesionalų darbo virtuvę iš arti.
PROJEKTO EIGA:
IKI SPALIO 14 D. norėdamas dalyvauti projekte iki šios dienos pats arba su draugu (vienoje komandoje – daugiausiai du asmenys) užpildyk bendrą motyvacinio laiško formą ir siųsk adresu dienasuteiseju@teismai.lt. SPALIO 20 D. tikrink elektroninio pašo dėžutę – sužinosi, ar esi atrinktas dalyvauti projekte.
IKI LAPKRIČIO 10 D. suderintu laiku savo pasirinktame teisme praleisi „Dieną su teisėju“!
IKI LAPKRIČIO 21 D. parenk trumpą (2–3 min.) pasirinkto formato (video, garso, grafinį ir kt.) pristatymą apie savo praleistą „Dieną su teisėju“, parodydamas, koks teisėjas, tavo akimis, yra šiandien, siųsk adresu dienasuteiseju@teismai.lt.
Projektas „Diena su teisėju“!
Ar žinai, kokia yra teisėjo darbo diena? Kiek laiko teisėjas praleidžia prie kompiuterio rašydamas sprendimus, o kiek – teismo posėdžių salėje? Arba kokie klausimai su kolegomis gvildenami teisėjų pasitarimų kambariuose?
Visi, norintys tai sužinoti, jau ketvirtus metus kviečiami dalyvauti projekte „Diena su teisėju“ ir laimėti galimybę dieną praleisti teisme su geriausiais šalies teisėjais ir teismų pirmininkais – PAMATYK ŠIŲ PROFESIONALŲ DARBO VIRTUVĘ IŠ ARTI!
APIE PROJEKTĄ
Apie teismus nuolat rašoma ir kalbama, tačiau apie tai, kaip darbas juose vyksta iš tiesų, kokie žmonės yra teisėjai ir kuo jie gyvena, žino ne daug kas. 2014 m. Nacionalinė teismų administracija ir Vilniaus universiteto Teisės fakultetas inicijavo edukacinį projektą „Diena su teisėju“, kuriuo siekiama gabiems ir motyvuotiems teisės studijų krypties studentams parodyti, kokia iš tiesų yra teisėjo profesija, kaip atrodo įprasta teisėjo darbo diena, su kokiais iššūkiais kasdien susiduria teisėjai ir ką reiškia pareiga vykdyti teisingumą bei priimti sprendimus, lemiančius žmonių likimus.
Projekto dalyviams suteikiama galimybė patiems asmeniškai, pasirinkus juos dominantį teismą bei teisės kryptį, pabendrauti su geriausiais šalies teisėjais ir teismų pirmininkais. Teisėjai specialiai šiam projektui paskiria vieną savo darbo dieną ir nuo ryto iki vakaro bendrauja su studentais, dalinasi savo sukaupta patirtimi, atsakinėja į jų klausimus, išsamiai supažindina su savo vykdomomis funkcijomis, pareigomis ir teisėmis. Teisės studentai turi galimybę aiškiau suvokti, kokioje teisės srityje jie nori specializuotis, susipažinti su praktikos ir karjeros galimybėmis teismų sistemoje.
2014 m. projekto metu buvo gauta daugiau nei 100 studentų motyvacinių laiškų, dalyvauti projekte atrinkta 19 Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studentų, kurie lankėsi 7 šalies teismuose. 2015 m. projekto partneriais tapo Mykolo Romerio universitetas bei Vytauto Didžiojo universitetas. Atrinkti 32 projekto dalyviai, kurie lankosi 17-oje šalies teismų.2016 m. siekiant skatinti dialogą tarp žurnalistų ir teisininkų, prie projekto prisijungė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas bei Vytauto Didžiojo universiteto Viešosios komunikacijos katedra, ruošiantys žurnalistus. Iš viso šiais metais teismų darbo virtuvę pažino 70 didžiųjų šalies universitetų teisės ir žurnalistikos studentų, kurie susipažins su daugiau nei 40 šalies teisėjų!