Startavo Žemaitiško rašto metai

417413159_788834543284262_5323298458581432519_n
Plungė
Plungės rajono savivaldybės nuotraukos
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Plungės rajono savivaldybės inf.

2024 metai Plungės rajono savivaldybėje paskelbti Žemaitiško rašto metais, ir pirmasis šiems metams dedikuotas renginys jau įvyko: sausio 23-iąją Plungės vaikų bibliotekoje atidaryta paroda, kurios autoriai – ne iškilūs menininkai, ne žymūs kūrėjai, o visiškai paprasti žmonės – Plungės krizių centro gyventojai, kurių darbai – ypač jaukūs, jautrūs, tarsi atkeliavę iš vaikystės laikų.

„Labai sveikinu pradėjus Plungės rajono savivaldybės tarybos sprendimu paskelbtus Žemaitiško rašto metus ir džiaugiuosi tuo gražiu bendradarbiavimu – Plungės vaikų bibliotekos ir Plungės krizių centro. Atrodo, tokios skirtingos įstaigos, bet, kaip matome, turinčios ir daug bendro. Nustebinote savo darbais, iniciatyvomis. Nuoširdžiai dėkoju už tai, kad keliatės ir einate į priekį, o tai – geros žinios pranašas. Pirmiausia sveikinimai – autoriams! Kad nenuleidžia rankų ir skatina judėti – Plungės krizių centro direktoriui Gintarui Armaliui, o labiausiai – iš visos širdies su šiais žmonėmis dirbančiai Ramutei Gedgaudienei“, – į parodos dalyvius kreipėsi Plungės rajono savivaldybės vicemeras Žydrūnas Purauskis.

Eksponatų gausią parodą gyrė Plungės viešosios bibliotekos direktorė Gintarė Gurevičiūtė, tuo, kad turi kūrybingą ir žmones į dirbtuves sukviesti gebančią darbuotoją Ramutę, džiaugėsi Krizių centro vadovas Gintaras Armalis. „Ji tingėti ir užsisėdėti neleidžia – pereidama per kambarius šūkteli „Opa, opa!“ ir žmonės jau renkasi prie darbų“, – pasakojo direktorius. 

Plungės krizių centro gyventojams darbas dirbtuvėse –  tai užimtumas, užsimiršimas, o kartu ir – saviraiška, talentų atskleidimas. Šioje parodoje eksponuojami žemaitiškos sodybos pastatų maketai, įvairiausi namų apyvokos daiktai, visa kolekcija vabalų „viešbučių“, o taip pat – ir angelų. Prie kiekvieno eksponato – žemaitiškas užrašas: truoba, kūtė, tuora, špokėnīčė, pruosos, drobīnas, rožončios, aniuols...

Šios parodos autoriai – Elvyra, Virgilijus, Petras, Volodia, Bronius, Stasys ir keturi Kazimierai – kuklūs, bet darbštūs ir kūrybingi. Juolab kad dirba, kaip sakė jų kuratorė Ramutė, naudodami tik pjūklus, peilius, švitrinį popierių ir, žinoma, savo rankų ir širdies šilumą.