Startavo tradicinis estafetinis bėgimas Baltijos keliui atminti

Vilnius
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šiandien, rugpjūčio 21-ą dieną, minint 31-ąsias „Baltijos kelias“ metines, prasidėjo jau istoriniu bėgimu tapęs XXIX tarptautinis estafetinis bėgimas.

Kupinas pagarbos ir ryžto, tradicinis tarptautinis estafetinis bėgimas primena trijų Baltijos valstybių siekį susigrąžinti laisvę ir nepriklausomybę. Šį troškimą, kaip protestą prieš pasirašytą Molotovo-Ribentropo paktą, lietuvių, latvių ir estų žmonės išreiškė 1989 m. rugpjūčio 23 d. susikibę rankomis į nenutrūkstamą gyvąją grandinę (tuomet neturėjusią analogų pasaulyje) nuo Vilniaus Arkikatedros aikštės iki Talino parlamento. Šis pagarbos bėgimo renginys parodo visai pasaulio bendruomenei, kad trijų Baltijos valstybių laisvės ir nepriklausomybės siekis buvo neišmatuojamas, kad iškovotą laisvę ir nepriklausomybę visomis išgalėmis reikia saugoti, puoselėti ir ginti.

Šiemet XXIX estafetinis bėgimas yra kartu ir solidarumo akcija su Baltarusijos tautos laisvės siekiais. Bėgikai šiemet neša ne tik savo šalių vėliavas, bet išreikšdami solidarumą Baltarusijos žmonėms, neša ir kaimyninės valstybės vėliavą. Taline bėgimo dalyviai taip pat sudalyvaus Baltarusijai skirtoje solidarumo grandinėje.

Visa bėgimo trasa nuo Vilniaus iki Talino siekia daugiau nei 600 km. Bėgime tradiciškai dalyvauja trijų Baltijos šalių ištvermingiausieji bėgikai, kurie startavo Vilniaus Katedros aikštėje. Šiais metais bėgime startavo apie 30 bėgikų. Kiekvienais metais prie tradicinio estafetinio bėgimo aktyviai prisijungia ir Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos bėgikai bei negalią turintys žmonės iš visos Lietuvos – šiemet dalyvių gretas papildė apie 19 Lietuvos žmonių su negalia sąjungos atstovų, kurie puikiai nusiteikę įveikti kuo ilgesni kelio ruožą ir savo entuziazmu įkvėpti kitus.

Kaip ir kasmet, ištvermingiausius bėgikus šalia magistralėje Vilnius-Panevėžys esančios degalinės, žyminčios Vilniaus rajono ribą, pasitiko Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš, Avižienių seniūnijos bei Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus atstovai. Tam, kad bėgimo entuziastai pailsėtų ir įgautų jėgų, Savivaldybė paruošė vaišių stalą.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš, sutikdamas estafetinio bėgimo dalyvius, pasidžiaugė, kad pasitinkant šio puikaus renginio dalyvius gali kartu su jais būti „Baltijos kelyje“, o Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidentui Vidmantui Dobrovolskiui bei Lietuvos žmonių su negalia sąjungos atstovei įteikė atminimo dovanėles.

Tuo tarpu Lietuvos bėgikų mėgėjų asociacijos prezidentas Vidmantas Dobrovolskas mainais administracijos direktoriaus pavaduotojui ir Avižienių seniūnui Michailui Bortkevičiui įteikė atminimo medalius, padėkos raštą bei nuoširdžiausius žodžius skyrė Savivaldybės atstovams už kasmetinį šiltą ir malonų „Baltijos kelio“ bėgimo dalyvių sutikimą.

Atokvėpio minutėlės metu bėgikai pasivaišino šviežiais kibinais, atsigaivino vandeniu ir mielai dalinosi įspūdžiais su Savivaldybės atstovais apie tradicinį tarptautinį estafetinį bėgimą. Nors tris dienas trunkantis bėgimas reikalauja didelės ištvermės ir fizinių jėgų, daugelis bėgikų šiame bėgime dalyvauja nebe pirmą kartą, nes, kaip sako patys bėgikai, šis bėgimas palieka neišdildomus įspūdžius.

Tarp XXIX-ojo Baltijos kelio bėgimo dalyvių yra nemažai šito renginio veteranų. Bronius Povilas Saulis iš visų organizuotų Baltijos kelio bėgimų praleido tik vieną, todėl šiandien bėga jau 28-ą kartą. Pasvaliečiui Zenonui Balčiauskui tai yra 21-as Baltijos kelio bėgimas, latviui Arniui Vermels – 19-as, Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidentui ir XXIX-ojo bėgimo organizatoriui Vidmantui Dobrovolskui – irgi 19-as. Keli šiemetinio bėgimo iš Vilniaus į Rygą ir Taliną dalyviai turi jau dešimties ir daugiau tokių bėgimų patirtį. Bėgime dalyvauja ir žinoma Lietuvos bėgimo legenda, pasaulio 1 000 mylių bėgimo rekordininkas – Piotras Silkinas, kuris dalindamasis įspūdžiais neslėpė, kad bėgimas yra neatsiejama jo gyvenimo dalis, o šiemet iš viso prabėgo jau 6,5 tūkst. kilometrų ir toliau nežada sustoti.

Linkime visiems bėgikams daug ištvermės ir puikios nuotaikos dalyvaujant reikšmingame estafetiniame bėgime!