PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Vasario 28 d. 08:28

Spręs, ką daryti, kad vaikai negimdytų vaikų

Vilnius

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


30275

Žiniasklaidai paskelbus apie pagimdžiusią 12-os metų mergaitę, Lietuvos žmogaus teisių centras suabejojo Lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programa, kuri pagaliau prasidėjo Lietuvos mokyklose.

„Dar vasarą vienas po kito nusirito skandalai apie „gėjus kanibalus“, neparengtas naujas metodologijas bei beviltišką senųjų metodinių priemonių atsilikimą - jose mergaitės buvo raginamos rinktis vaikinus pagal jų piniginės storį, berniukai tikrinti, ar merginos nėra išlaidūnės“, - atkreipia dėmesį Žmogaus teisių centras.

Diskusijoje „Lytiškumo ugdymo kokybės užtikrinimas - kada ir kaip?“, kuri rengiama trečiadienį Vilniaus jaunimo informacijos centre, bus kalbama, ką daryti, kad vaikai negimdytų vaikų.

„Ar pagrįsti gandai, kad šiai programai į mokyklas dėstyti kviečiami vyskupijų šeimos centrų atstovai? Kas rengia mokytojus šiai programai dėstyti ir kokius standartus tokioms programoms kelia Pasaulio sveikatos organizacija?“ - klausimus kelia Lietuvos žmogaus teisių centras.

Diskusiją moderuosianti žmogaus teisių portalo manoteises.lt redaktorė Jūratė Juškaitė Eltai sakė, kad pagimdžiusios 12-metės mergaitės atvejis verčia suklusti, ar mokiniams pakanka lytinio švietimo, ar nereikėtų jo pradėti anksčiau.

„Gimdyvių iki 15 m. skaičius šiek tiek mažėja, bet nežymiai”, - sakė J. Juškaitė. Iki šio atvejo jauniausia Lietuvos gimdyvė buvo 12,5 metų amžiaus mergaitė, gimdžiusi prieš 5-7 metus.

Higienos instituto duomenimis, jaunesnių nei 15 metų amžiaus gimdyvių 2014-2016 metais atitinkamai buvo 11, 6 ir 5. Vyresnių, 15-17 metų amžiaus, gimdyvių 2014-aisiais buvo 286, 2015 metais - 274 , 2016 metais - 276 gimdyvės.

Diskusijoje „Lytiškumo ugdymo kokybės užtikrinimas - kada ir kaip?“ dalyvaus Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos teisininkė Laima Vengalė-Dits, edukologė, žmogaus teisių ugdymo specialistė, VŠĮ Įvairovės ir edukacijos namai direktorė Vilma Gabrieliūtė, sociologė Vaida Tretjakova.

ELTA