REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Spalio 16 d. 11:47

Sprendimą dėl E. Bajarūno ateities G. Landsbergis žada susitikęs su darbuotojų atstovais

Lietuva

BNS / Fotobankas nuotr.

Augustas StankevičiusŠaltinis: BNS


280815

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sprendimą dėl ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje Eitvydo Bajarūno likimo žada priimti po susitikimo su darbuotojų atstovais.

„Artimiausiu metu susitiksiu tiek su Darbo darybos, tiek su profesinės sąjungos atstovais, kurie kreipėsi, ir po to susitikimo bus priimti galutiniai sprendimai, kurie užtikrintų tolimesnį kokybišką ir saugų Lietuvos diplomatų darbą“, – žurnalistams pirmadienį teigė diplomatijos vadovas.

E. Bajarūnas sulaukė ambasados Londone darbuotojų kaltinimų dėl netinkamo elgesio, darbo sąlygų.

Pats diplomatas anksčiau teigė tapęs politinės kovos įrankiu, tačiau neįvardino, tarp ko ši kova vyksta. Jis taip pat ragina Užsienio reikalų ministeriją (URM) situaciją spręsti dialogo būdu.

Komentuodamas esamą situaciją, G. Landsbergis pabrėžė, kad šalyje „nėra kitos institucijos“, kuri galėtų vertinti diplomatų darbo kokybę.

„Nei Seimas, nei Prezidentūra, net Vyriausybė už tą darbą neatsako. Visa atsakomybė vienareikšmiškai krenta ant mano pečių. Dėl to aš ją priimu labai rimtai. Mes turime daugelio asmenų skundus, Darbo tarybos, profesinės sąjungos rekomendacijas, jų vertinimus“, – kalbėjo ministras.

Jis teigė norintis, kad „tokio pobūdžio sprendimai būtų priimami drauge“.

„Kad tos institucijos matytų, įsiklausytų ne į mane, nes kartais aš tik žinios perdavėjas, bet į tuos žmones, kurie kreipiasi pagalbos. Ne visada sulaukiame tokio bendro įsiklausymo, nes yra ir politiniai motyvai, ir artėjantys rinkimai, dar kokios priežastys pakiša koją“, – sakė G. Landsbergis.

Anksčiau jis yra teigęs, kad už užsienio politiką atsakingos institucijos tarsis, ar kaltinimų dėl netinkamo elgesio sulaukęs ambasadorius Jungtinėje Karalystėje gali tęsti darbą.

Vis dėlto prezidentas Gitanas Nausėda, susitikęs su E. Bajarūnu, paprašė jo grįžti į Londoną tęsti darbą. Jis taip pat nurodė pasitikintis ambasadoriumi.

Tuo metu Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Žygimantas Pavilionis teigė, kad dėl konflikto su darbuotojais ambasados darbas Londone paralyžiuotas, dėl to ambasadorius turi būti atšauktas iš pareigų.

Anot naujienų portalo „Delfi“, tirdama gautus skundus URM Generalinė inspekcija nustatė, jog E. Bajarūnas nekorektiškai ir nemandagiai bendrauja su darbuotojais, daugelis patyrė viešo įžeidinėjimo, patyčių, žeminančios kritikos, žodinės agresijos apraiškų.

Darbuotojai taip pat nurodė, kad ambasadorius nesugeba privačių interesų atriboti nuo viešųjų, galimai piktnaudžiauja tarnybine padėtimi.

Ambasadorius skiria ir atleidžia prezidentas Vyriausybės teikimu ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pritarimu.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA